Trápí vás vrásky? 5 způsobů, jak se jich účinně zbavit

Vaše pleť stárne spolu s vámi a čas bohužel nikdo z nás nezastaví. Některým se objeví první vrásky již před třicítkou, ti šťastnější je mohou začít pozorovat až o pár let později. Mezi které z nich budete patřit vy, záleží především na genech a vaší životosprávě. Jde však o přirozený proces. Zajímá vás, jak s nimi účinně bojovat?

Lifting

Je určen pro všechny ženy a muže, kteří potřebují omladit pleť, pozdvihnout a zpevnit povadlé kontury obličeje a dodat jejich pleti mladistvější a svěžejší vzhled. Liftingových metod je hned několik a záleží na mnoha faktorech, jako je věk pacienta, místo a četnost výskytu vrásek nebo stav pokožky. Určitě je tedy vhodné, než se do omlazujícího zákroku pustíte, zkonzultovat vše s dermatologem. Svěřujte se pouze do rukou zkušených odborníků. Existuje spousta případů, kdy klient sice ušetřil pár korun, ale následky byly katastrofální!

Tekutý lifting

Pod tekutým liftingem se označuje aplikace kyseliny hyaluronové formou mezoterapie. Je velice efektivní k redukci jemných vrásek, masivní hydrataci pokožky, převážně v oblasti obličeje, krku a dekoltu, lze také aplikovat na hřbety rukou k jejich výraznému omlazení.

Mezoterapie je aplikace účinných látek do různých oblastí celého těla. Další možností je redukce strií a zmírnění vypadávání vlasů. Tekutý lifting je opravdu vhodný pro jakoukoliv věkovou kategorii.

Plazmaterapie

Lidská plasma obsahuje množství růstových faktorů, které pomáhají k novotvorbě kolagenních vláken a drobných podkožních cév. Pleť je výrazně vyživená, vypnutá a vzhledem k přítomnosti kyseliny hyaluronové i perfektně hydratovaná. Výkon začíná odběrem krve, odstředěním a aplikací lokální anestezie. Po 15 - 20 minutách dochází k aplikaci plasmy do dané partie. Po zákroku je pleť začervenalá, mohou se objevit drobné modřinky, na které lze ale aplikovat make up už druhý den.

Kyselina hyaluronová

Ta je ideálním pomocníkem, když potřebujete nevzhledné místo vyplnit. Nejčastějším místem, kde se používá, jsou hluboké vrásky kolem úst, tz.nosoretní. Ty vaší tváři dodávají zbytečně přísný a strhaný výraz. Vhodné jsou také pro ostatní dolní partie obličeje, při řešení povislých koutků a v neposlední řadě také při modelaci, zvětšení rtů či objemu tváří.

Starý známý botox

Mezi ty nejčastější a určitě nejznámější patří aplikace botulotoxinu, do horní partie obličeje, tzn. čelo, kořen nosu a kolem očí. „Díky ní dochází k omezení mimické aktivity, vrásky se dále netvoří a pleť je relaxovanější. Zákrok je rychlý, bezbolestný a stihnete ho v pohodě i během pauzy na oběd,“ ujišťuje odbornice na korektivní dermatologii z kliniky GynCentrum MUDr. Petra Samková.

FRSF – frakční resurfasing

Se používá k masivnímu omlazení pleti v oblasti obličeje, krku, dekoltu a hřbetů rukou. K omezení strií, poúrazových a pooperačních jizev. Dochází k novotvorbě kolagenu a odpaření narušených vrchních vrstev pokožky. Po ošetření bývá pleť zarudlá, ale během 3 - 4 dnů postupně vybledne. Po zákroku se objeví malé stroupky, které je potřeba promazávat a s make upem musíte počkat alespoň 2 týdny. Výsledek ale stojí za to! Efekt nastupuje za 4 - 6 týdnů a vydrží 3 - 5 let!

Pokud váháte, který ze zákroků k omlazení vaší pleti bude ten nejlepší, navštivte nově otevřené dermatologické centrum kliniky GynCentrum.