Pravá zimní dovolená na statku v Rakousku

Hostitelské rodiny na 2.350 statcích, podrobovaných pravidelné kontrole kvality, hýčkají své hosty při zimní dovolené jak se sluší a patří. Předvánoční čas láká především lidovými tradicemi a obyčeji, zima a předjaří vybízejí k pohybu na sněhu. Některé statky jsou vybaveny i koutkem wellness, kde se po sportu zvláště dobře regenerují unavené svaly.

Ze stodoly přímo na sjezdovku

Do bot a na svah! Dovolená na statku nabízí se svými romantickými horskými statky v nejkrásnějších oblastech zimních sportů v Rakousku možnost "Na lyžích rovnou ze statku". Než se ale pustíte do spalování kalorií, postarají se selky domácími dobrotami k snídani o dostatek energie. Mimo sjezdovky se toho taky dá spousta zažít: tak třeba ve stáji u zvířat nebo při pečení chleba se selkou. A po náročném dni na lyžích si vychutnáte srdečnou pohostinnost selské rodiny při společném posezení v útulné světnici. Kachlová kamna a punč jsou v ceně. 

Zábava mimo sjezdovky

Nemusí jít vždy jen o lyžování. Zima nabízí tolik možností, jak si ji užít jiným způsobem: třeba při vycházce na sněžnicích, sáňkování, bruslení, na koni nebo v saních tažených koňmi, na běžkách nebo při curlingu či mnoha dalších aktivitách. Statky sdružení Dovolená na statku nabízejí ideální polohu uprostřed nedotčené přírody, dostatek prostoru pro dovádění v bílé zimní krajině, útulná místečka u kamen v příjemné světnici, domácí dobroty a vřelou pohostinnost.

Advent na statku

Na rakouském selském statku moc dobře vědí, jak vykouzlit tu správnou adventní atmosféru. Svůdné jsou také vůně strouhaných jablek, sušeného ovoce a vánočního koření, k ochutnání láká tradiční jablečný chléb. Kromě kulinářských specialit a různých zvyků naladí na Vánoce také pečení cukroví, vycházky s loučemi, vyjížďky na saních s koňmi a vánoční trhy, které se konají v mnoha větších městech, ale i malých malebných vesničkách.

Zimní období je pro návštěvu statků sdružení Dovolená na statku neobyčejným zážitkem pro všechny smysly: nádherně voňavá jedle přímo z lesa, domácí punč a cukroví až po tradiční zpívání koled a k tomu dobrý pocit ze dne stráveného na svahu nebo v krásné horské přírodě.

Více o dovolené na statku v Rakousku se dočtete zde.