Chystáte se na hory do Rakouska? Tak čtěte pozorně

Dostat v Rakousku pokutu se opravdu nevyplatí

Cesta do Rakouska vám zabere autem jen pár hodin. V Rakousku platí většinou stejné předpisy jako ve většině ostatních evropských zemí. Přestupky jsou trestány vysokými pokutami, je proto dobré všechny dopravní předpisy a předepsané rychlostní limity opravdu dodržovat. Opatrně i s alkoholem. Povolená hranice alkoholu v krvi je 0,5 promile, po překročení limitu můžete dostat pokutu ve výši až 3 600 €. Rakouské radary pak nově sledují třeba i telefonování za volantem.

Pozor na špatně uložené lyže v autě

Ledabylé odložení lyžařského náčiní v autě se vám může značně nevyplatit. Rakouský policista vám totiž může dát pokutu, která se v extrémním případě může vyšplhat až na 2180 eur, tedy v přepočtu bezmála 60 000 korun. Řidiči mířící do hor v zahraničí by si měli dát pozor i na barvu vesty. V některých zemích například netolerují žlutozelenou, která může být snadno zaměnitelná s policií. V Rakousku nebo Německu za to může řidič dostat i pokutu.

Cestovní pojištění neházejte za hlavu

Cestovní pojištění by mělo být v dnešní době samozřejmostí. S kvalitnější lyžařskou výbavou, roste i rychlost samotných lyžařů na svahu. Následky srážky pak bývají mnohdy velice nepříjemné. Cestovní pojištění proto nepodceňujte. Kvalitní cestovní pojištění by mělo zahrnovat jak léčebné výlohy, tak i odpovědnost, která pokryje následky, když se viníkem nehody stanete vy. To, že je nutné nosit ochrannou helmu (u dětí ve velké části Rakouska dokonce povinně) a nepít na sjezdovce alkohol snad ani nemusíme zmiňovat. Pokud tyto pravidla respektovat nebudete, hrozí vám v lepším případě zabavení permanentky, v horším tučná pokuta a zkažená celá dovolená.

Kam vyrazit na rodinnou lyžovačku? Vyzkoušejte třeba rakouskou Wildkogel-Arenu v srdci Kitzbühelských Alp

Velké množství modrých a červených tratí a prvotřídní služby na sjezdovkách i mimo ně zajistily této oblasti v anketě Skiarea-Awards 2017/18 ocenění „Rodinná lyžařská oblast 2018“. Na děti všech věkových kategorií jsou zaměřeny nejen lyžařské kurzy, ale také restaurace s překrásnými výhledy do okolí nebo hlídací služby, které pro ně připraví zábavný program plný aktivit na čerstvém horském vzduchu. Novinkou je i Family Fun Arena se zábavnou sjezdovkou a Familypark, kde si přijdou na své snowboardisté a příznivci freestylu.

Lyžování od prosince do Velikonoc

Pokud máte obavy, jak to letos se sněhem na horách bude, věřte, že ve Wildkogel-Areně ho bude dostatek. Lyžování v nadmořské výšce 2100 metrů vám umožní nová 10místná kabinová lanovka „Ganzer X-press“ a pro vaše zimní radovánky je připraveno 75 km tratí. Nacházejí se zde sjezdovky různých obtížností a rodiny jistě ocení nejen červené a modré, ty tvoří 85 %, ale také bílé sjezdovky. Díky možnosti zasněžování si zde užijete i slunečnou velikonoční lyžovačku.

Tento článek je součástí speciálního projektu připraveného ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.