Rakouské Alpy. Kde najdete ten nejlepší freeride


Altenmarkt-Zauchensee je dvojitým dovolenkovým zimním rájem v Salcbursku, a to pro všechny. Návštěvníci zde zažijí nejen zábavu na lyžích, ať už oddechově v Altenmarktu, nebo sportovně v Zauchensee, ale mnoho dalších zajímavých aktivit.

Zauchensee – místo konání mistrovství světa

Společně s lyžařským areálem Flachauwinkl (65 kilometrů sjezdovek, 25 vleků a lanovek) je nejvýše položeným, a tím pádem i sněhově nejbohatším místem v Salzburger Sportwelt. Zážitky na lyžích slibuje od poloviny prosince do konce dubna pod heslem „Z hotelu přímo na sjezdovky a do fantastického ráje freeride lyžování“. Na své si přijdou i běžkaři, na které zde čeká úctyhodných 260 kilometrů běžeckých stop.

Toulání zasněženou přírodou

Jestli si chcete vychutnat ticho a klid zamrzlé přírody, tak není nic lepšího, než podniknout nějakou tu výpravu. Pokořit můžete rovnou 30 kilometrů prázdných cest, při kterých rozhodně otestujete svou vytrvalost. Putování se sněžnicemi v tematických okruzích „Mondpfad“ a „Bauernregeln“ připomíná objevitelské cesty z dobrodružných filmů.

Ti, kteří dávají přednost fyzicky méně náročnějším aktivitám, ale nemusí věšet hlavu. Sáňkování na jedné ze tří sáňkařských drah nebo romantická jízda koňským spřežením v Zauchtalu je skvělou alternativou pro zahnání nudy.

Relax v zážitkových termálech Amadé

Rozsáhlý areál se saunami, prvotřídní wellness, jedenáct bazénů, spousta legrace i blahodárná relaxace. V zážitkových termálech si návštěvníci užijí to pravé uvolnění, romantiku i zábavu, o kterou se postará padesátimetrový tobogan „Black Mamba“ nebo naprosto jedinečný tobogan „Anaconda“, který zaručeně zvýší hladinu adrenalinu. Jako třetí a nejnovější je v termálech také trychtýřový tobogan o délce téměř 100 metrů. Je největším svého druhu v západním Rakousku. Divoká řeka, bazény s vlnobitím, vodní lezecká stěna nebo panoramatický bazén jsou pak už jen třešničkami na dortu.

Za nákupy, gastronomickými zážitky a kulturou

Za návštěvu rozhodně stojí i nákupní ráj se sedmdesáti malebnými obchůdky v rušném centru Altenmarktu, stejně tak jako mnoho restaurací a kaváren. Navštívit byste měli také altenmarktské národní muzeum, které dokumentuje dřívější zemědělský život v regionu. K vrcholným kulturním zážitkům poté patří mnoho oslav a trhů (zimní trh požitků, adventní trh, silvestrovské oslavy a novoroční koncert, Wein&Kunst).

V lednu se každoročně konají jedny z nejvýznamnějších automobilových závodů na sněhu a ledu o historickou ledovou trofej „Oldtimer“. Každé dva roky je Zauchensee hostitelem i Světového poháru v alpském lyžování žen a tuto zimu se zde koná Evropský pohár ženského lyžování.

Tento článek je součástí speciálního projektu připraveného ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.