Ledovec, hory a jezero na jednom místě

Vzhůru do přírody a za sněhem

V Zell am See-Kaprun máte několik možností vyzkoušet různé zimní alternativy v oblasti sportu. Je libo sněžnice, běžky, sáně nebo skitouring? Zell am See-Kaprun je rájem pro stále více oblíbený skitouring. K zapůjčení je tu vše, na co si vzpomenete. Kdo má zájem o profesionální doprovod, ten může využít výlety s průvodcem nebo se zúčastnit rozmanitých zimních programů. Zahrnují například metanou na ledě podobnou curlingu, zimní jógu, výlety s loučemi nebo zimní cyklistické výpravy.

Zbrusu nová lanovka

Maiskogel v Kaprunu je se svými 4 kilometry modrých sjezdovek perfektní lokalitou především pro zimní rodinnou dovolenou. Od letošní sezony budou mít návštěvníci k dispozici multifunkční údolní stanici s úschovou lyží a vychytanou 10místnou lanovkou MK Maiskogelbahn.

Od prosince 2019 se pak bude jezdit díky projektu 3K Kaprun-Kitzsteinhorn-K-onnection z Kaprunu přes Maiskogel přímo oblasti na ledovci Kitzsteinhornu. K-onnection bude se svými dvanácti kilometry a šesti za sebou řazenými lanovkami nejdelší spojovací osou s největším výškovým převýšením ve východních Alpách!

Pět tipů na letošní bohatý program 2018/2019

1.    Závod světlušek

25. prosince 2018, 2. ledna 2019 a 5. února 2019 se koná v Kaprunu a Zell am See tzv. „Glühwürmchenlauf“ aneb závody maskotů, které patří na obou místech k vrcholům sezóny pro malé sportovce. Ti budou vybaveni svítícími tyčinkami a za doprovodu lyžařských instruktorů pojedou s maskoty až do údolí.

2.    Spartan Winter Race

12. a 13. ledna 2019 se v Zell am See-Kaprunu uskuteční první a jediné „Spartan Winter Race“ v německy mluvících zemích! Zúčastnit se může každý, kdo zvládne 5km dlouhý extrémní sportovní závod s více než 20 překážkami.  

3.     Pozorování divokých zvířat

Od 19. prosince 2018 do 1. března 2019 vezme každé pondělí, středu a pátek profesionální lesník zájemce do lesa. Na programu bude pozorování vysoké zvěře, srnek, jelenů a dokonce i krmení divokých zvířat. Nezní to jako zážitek na celý život?

4.    Noční show

Skoky a téměř až kaskadérské kousky, pyrotechnika a hudba. To vše čeká na návštěvníky Noční show v rezortu Lechnerberg v Kaprunu od 7. do 25. února 2019 každé pondělí. U vleků cityXpress v Zell am See pak od 2. ledna do 6. března 2019 každou středu. A navíc, vstup je zdarma!

5.    Slevové akce každou sobotu

Na Schmittenhöhe a na Kitzsteinhornu je každá sobota ve znamení „Power of Zehn”. Denní skipas pro děti a mládež od 6 do 19 let stojí jen 10 eur.

Tento článek je součástí speciálního projektu připraveného ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.Österreich Werbung