Milovníci přírody pozor! Víme, kam se letos vypravíte na hory

Salcburský Saalachtal nabízí všem milovníkům přírody spoustu možností, jak trávit volné chvíle. Lyžaři, příznivci zimních sportů, ti, kteří hledají odpočinek a hlavně rodiny s dětmi tady najdou skutečný přírodní ráj. Spojujícím prvkem těchto idylických míst jako z pohlednice je divoká šumící řeka Saalach.

Široké a přehledné sjezdovky umožňují užít si jízdu v klidu a bez stresu a ocení je i začátečníci a nebo tzv. věční začátečníci. Zkušení rideři si ale samozřejmě přijdou také na své, protože zde mají možnost vybírat ze sjezdovek a freeridových tras různých obtížností. Okouzlující horské panorama pokryté sněhem a strmé vrcholy pohoří Loferer-a Leoganger Steinberge mají velkou zásluhu na tom, že se sem návštěvníci rádi opakovaně vrací.

Ráj pro rodiny

Není tedy divu, že místní lyžařská oblast Almenwelt Lofer byla oceněna prestižním vyznamenáním ‚Skitest Award’ v kategorii nejlepší rodinné oblasti. Cenově výhodné rodinné skipasy a ski školy, které se specializují na potřeby rodin - to jsou další výhody Salcburského Saalachtalu.

3 možnosti, jak si místní dovolenou užít

1. Lyžování a snowboarding

Pokud máte rádi jízdu na lyžích nebo snowboardu, popřípadě se možná chystáte udělat první krok, respektive oblouček, je Saalachtal stvořen právě pro Vás. V oblasti Almenwelt Lofer a v poklidných střediscích Heutalu u Unkenu najdete perfektně upravené sjezdovky pro začátečíky i pokročílé a bezpočet možností pro freeridovou jízdu v prašanu.

2. Běžkování

Běžkování je díky pobytu v přírodě a na čerstvém vzduchu terapie pro tělo i duši. Stačí najít trasu dle obtížnosti a vlastní tempo. Skvěle značená a udržovaná síť běžeckých tratí o délce 80km umožňuje dlouhé výlety na běžkách malebnou krajinou mezi Unkenem a Weißbachem. Opravdovou lahůdkou pro běžkaře jsou trasy v Heutalu nebo v Almenwelt Lofer, ležící v nadmořské výšce nad 1000 metrů. K dalším lákadlům pro příznivce bílé stopy patří noční trať s umělým osvětlením v St. Martin.

3. Procházky

Od nenáročných a pohodlných pěších stezek pro malé i velké v údolí, až po výšlapy ve vysoké alpské oblasti. To jsou možnosti pro zimní procházky v této oblasti. Ta nejlepší věc na zimní turistice je, že kromě teplých zimních bot a vhodného zimního oblečení nepotřebujete žádné speciální vybavení, abyste se mohli dostat přímo do přírody a užívat si čerstvý vzduchu a hřejivé horské sluníčko.

Tento článek je součástí speciálního projektu připraveného ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.