Hromady sněhu a zábavy. Rakouský Skicircus je rájem freeridu

Vyrážíte každoročně za kvalitním lyžařským zážitkem do zahraničí? Pokud přemýšlíte, kam se vydáte během této zimy, nesmí ve vašem výběru chybět středisko Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn. Lyžařský areál se nachází v malebném Salcbursku a kromě 270 kilometrů sjezdovek a spousty zimních aktivit nabízí především nezaměnitelnou mezinárodní atmosféru.

Lyžařský areál Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn vznikl propojením tří naprosto odlišných oblastí, které se skvěle doplňují. Pojďte se s nimi blíže seznámit:

Saalbach Hinterglemm se ukrývá uprostřed pohoří Pinzgauer Grasberge, a tak ho obklopují monumentální zasněžené vrcholky Alp. Tento malebný region proslul coby dějiště řady zajímavých akcí, ale legendární je také místní Aprés Ski zábava.

Saalfelden Leogang  je skvělou destinací nejen pro milovníky zimních sportů, ale také pro milovníky kultury. Pokud hledáte středisko, kde se stále něco děje, ale zároveň vám poskytne klidné útočiště k odpočinku na úrovni, je pro vás toto místo jako stvořené. 

Fieberbrunn je nejmladším členem salcburské rodiny jménem Skicircus. Toto místo uprostřed Kitzbühelských Alp nadchne především lyžaře, kteří fandí freeridu. Kromě nedotčených svahů s bohatou sněhovou nadílkou si vás Fieberbrunn získá také příjemnou rodinnou atmosférou.

Skicircus přípravy na sezónu opět nepodcenil

I když se Skicircus může chlubit 270 kilometry sjezdovek pro začátečníky i zkušené lyžaře a hromadou dalšího sportovního i nesportovního vyžití, neusínají jeho provozovatelé na vavřínech. Do areálu je totiž třeba neustále investovat a modernizovat ho, aby se hosté vždy mohli těšit na novinky a další sněhové vychytávky. Investovalo se pochopitelně i v létě 2018, aby byl inovovaný areál připraven na zimní sezónu. Co je ve Skicircusu nového?

Kohlmaisbahn v Saalbachu

Moderní desetimístná kabinová lanovka nahrazuje Kohlmaisgipfelbahn je propojením komfortu a maximálního výkonu v atraktivním hi-tech balení. Její přepravní kapacita činí úctyhodných 3200 osob za hodinu.

Asitzmuldenbahn v Leogangu

Nová osmimístná sedačková lanovka s vyhřívanými sedadly, ochranným plexi-krytem a automatickým zamykáním nahrazuje dosavadní šestimístnou lanovku. Za hodinu přepraví až 3 500 lyžařů.

Nová nádrž k zasněžování

Skicircus si zpravidla nemůže na nedostatek sněhu stěžovat, ale jistota je jistota, tak proč přírodě trochu nepomoct. Umělé zasněžování od letoška usnadní zbrusu nová nádrž s kapacitou až 150 000 m³ vody.

Tento článek je součástí speciálního projektu připraveného ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.