Z mima dobrovolným hasičem. Polívka propadl požárnímu sportu

Jaroslav Pazdera, kterého si v seriálu Hasičárna Telecí zahrál Bolek Polívka, je stárnoucí rozhodčí hasičského sportu. Ten je pro něj vším – vášnivým koníčkem i životním posláním, zdrojem osobní hrdosti a společenského kreditu. Proto ho trápí, že místní jednotka dobrovolných hasičů je neakceschopná. Pokud by v jeho vsi začalo hořet, o požár by se musela postarat jednotka ze znepřátelené obce Jelení. A to by byla pro hasičského veterána Pazderu nevýslovná potupa.

Fungující družstvo dobrovolných požárníků je třeba v obci Telecí zachovat i proto,  že bez hasičských příspěvků by zanikla také oblíbená místní hospoda, respektive hasičská zbrojnice. Pazdera proto vyhodnotí, že jediným způsobem, jak si udržet hospodu i čest, je sestavení zbrusu nové požární jednotky.

Do záchranné akce, v níž se hraje o pověst i výčep, se zapojí i skupina starousedlíků. Vznikne tak komicky nesourodá skupina, kterou ale spojuje stejný vznešený cíl. Nechybí v ní důchodce Houdek (Jan Vlasák), výčepní Bohdan (Norbert Lichý), cholerický traktorista Salaba (Michal Isteník), myslivec Fajmon (Petr Vančura) nebo manžel starostky (Adéla Gondíková) Karel (Alan Novotný) se synem Dominikem (Filip Březina).

Norbert Lichý

Největší výzva pro jednotku z Telecí? Hasičský útok!

Hlavním cílem nově vzniklého hasičského týmu je zúčastnit se královské disciplíny hasičských závodů – hasičského útoku. A to i navzdory mnoha peripetiím, které musí nová jednotka zdolat. Mužstvo se potýká s chronickým nedostatkem členů, zkazí cvičný výjezd a vypořádat se musí také se zpackanou kontrolou, při níž inspektor (Jan Vondráček) objeví hasičský vůz neoficiálně přestavěný na bar. Přesto nová jednotka s odhodláním i obavami na své první závody vyrazí.

Adéla Gondíková

Co vedlo k tomu, že se hrdiny nového seriálu na internetové televizi Stream.cz stáli právě dobrovolní hasiči? A ještě navíc ti, kterým se v boji o trofeje moc nedaří? „Po pročtení scénáře jsem byl překvapen, jak dobře je v něm popsaná ta stará a zároveň i současná vesnice. Tento seriál má díky obsazení, prostředí a zmíněnému scénáři předpoklady, aby se stal hitem a oblíbeným seriálem pro celou rodinu,“ vysvětluje Daniel Strejc, šéf hrané tvorby Stream.cz.

Zajímají vás úsměvné, bláznivé i dojemné eskapády fiktivní jednotky dobrovolných hasičů? Chcete vědět, jestli Pazderův tým obhájí svou čest a porazí sousední Jelení? A jste zvědaví, jestli si jednotka poradí se skutečným ohněm? Vše se dozvíte v seriálu Hasičárna Telecí na internetové televizi Stream.cz. A pokud máte ve svém okolí fanoušky požárního sportu, nezapomeňte jim sérii, která s nadsázkou popisuje jejich hobby, doporučit.