Nestíháte na Vánoce? Máme pro vás řešení

Cukroví našich babiček – to je kostka másla tam a kilo cukru s bílou moukou tady. Tradice by se sice měly ctít, ale stojí za to držet se jich i za cenu povánočních výčitek svědomí a kilogramů navíc? Prozradíme vám, jak nenápadně a jednoduše nahradit klasické suroviny jejich zdravější variantou, aniž by kdokoli cokoli poznal.

Namelte si

Na vánoční cukroví se v drtivé většině používá bílá mouka. V minulosti byla synonymem pro hojnost, protože se musela ručně prosívat (na rozdíl od celozrnné varianty pro chudší vrstvy). My už dnes ale víme, že slupka, která chrání zrno, obsahuje spoustu vitamínů a minerálů a byla by škoda se o ně ochudit. Zkuste si namlít svou vlastní mouku – například ze špaldy, pohanky, jáhel nebo ovsa. V Thermomixu® je to otázka několika vteřin. Tento multifunkční kuchyňský přístroj zastane práci až 12 samostatných pomocníků. Například mlýnek na ořechy a maso. Opravdu zdravou variantu získáte nahrazením alespoň části mouky mletými oříšky. Vhodným výběrem této „náhražky“ se stane cukroví nejen zdravějším, ale také bezlepkovým.

Sladce bez cukru

Jak už cukroví napovídá, jeho název je odvozen od slova „cukr“. Osladit si život není vůbec špatné, jen to s jeho množstvím přeháníme. Kdo si opravdu dopřává, zadělává si na vážné zdravotní obtíže, jako je obezita, řídnutí kostí nebo onemocnění srdce. Zkuste bílý cukr nahradit zdravějším třtinovým, který obsahuje alespoň cenné minerální látky. Nejlepší variantu pak představuje med, rostlinné sirupy, jako např. javorový, rýžový či datlový, dále melasa, džemy a marmelády nebo také sušené ovoce. To stačí pomlít v Thermomixu® (klidně na větší kousky) a pak spojit třeba s oříšky a kokosovým olejem a vytvarovat kuličky. Těsto nemusíte hníst v rukou, směs pomletého ovoce a oříšků nechte v Thermomixu®, ten už si poradí.

Máslo na hlavě

Co si budeme povídat – cukroví má vonět a chutnat po másle. Jenže vzhledem k jeho současným vysokým cenám se mnozí uchylují k sice levnějším, zato pro zdraví ne příliš vhodným alternativám. Ztužené tuky a náhražky másla ucpávají cévy a škodí srdci. Vraťme se k tradičnímu máslu (které si můžete vyrobit doma v Thermomixu®) nebo dokonce k sádlu. Zní to podivně? Babičky vám jistě potvrdí, že s takovým těstem se mnohem lépe pracuje (při vyvalování a vykrajování se nelepí), cukroví je jemnější a voní. Pokud nemůžete z jakéhokoli důvodu použít živočišné tuky, nahraďte je těmi rostlinnými. Například ořechovými másly, která mají příznivější vliv na srdce a cévy. V již zmíněném Thermomixu® připravíte jak mouku, tak máslo. Regulací rychlosti od 100 po 10 700 otáček za minutu a výkonu motoru 500 wattů to půjde doslova jako po másle.

Vyplň to

Když už nahradíme bílou mouku celozrnnou, cukr medem a použijeme domácí máslo z Thermomixu®, ještě pořád jsou tady polevy, krémy a náplně. V případě lineckého cukroví použijte marmeládu z ovoce bez přidaného cukru. Perníčky si zase vyloženě říkají o povidla. Hotová kouzla dokáže také osvěžující ovocný sníh. Na čokoládové polevy použijte buď vysokoprocentní čokoládu, nebo kakao. A krémy? To už je větší oříšek, ale ani tady není nic ztraceno. Vsaďte na tvaroh, mák, ovocné pyré nebo módní avokádo ve všech jejich podobách. Takové náplně mají sice kratší dobu spotřeby, ale díky oříškům a ovoci představují pro naše zdraví jednoznačnou výhru. Potom můžete klidně zhřešit i domácím salkem – z Thermomixu®, jak jinak.

Jste zvědaví, co všechno Thermomix® ještě umí nebo jak připravit kompletní menu na jeden dotek prstu? Detaily naleznete zde.