Dárek, který nezůstane ležet ve skříni

Paradox dámského šatníku

Otázkou je, kolik toho při vaření opravdu používáte. Ano, mít doma pistoli na crème brûlée je hezké, ale kolikrát za rok ji vytáhnete z posledního šuplíku kuchyňské linky? Nebo takový odšťavňovač: nadšení z ranní dávky čerstvé pomerančové šťávy vydrží zhruba první měsíc. A tak bychom mohli pokračovat ještě dál. Je to podobné jako s dámskou šatnou: je plná oblečení, ale ve skutečnosti se nosí jen pár oblíbených kousků. Nehledě na to, kolik místa tito kuchyňští pomocníci zabírají.

Kuchyně ve vaší kuchyni

Seznamte se Thermomix® TM5. Tento multifunkční kuchyňský pomocník zastane práci až 12 samostatných spotřebičů, a přitom zabere místo o velikosti papíru A4. S trochou nadsázky se dá říci, že je to taková kuchyně v kuchyni. Výčet jeho funkcí je úctyhodný: seká, mele, mixuje, mísí, vaří, míchá, ohřívá na určitou teplotu, hněte, váží, šlehá, emulguje a troufne si i na pokrmy v páře. V jeden okamžik a v jednom přístroji tak bublá omáčka, připravují se brambory, ryba na páře i křehká zelenina. A to nejlepší? Celé menu připravíte na jeden dotek prstu.

Na dotek prstu

Zní to jako pohádka nebo sci-fi? Ale kdepak. Stačí sledovat pokyny na barevné obrazovce a přidávat jednotlivé ingredience. Díky automaticky předpřipraveným receptům (např. na expresní svíčkovou – pozor, včetně knedlíku, luxusní čokoládové brownies, škvarkovou pomazánku či vánočku jako od babičky) s nastaveným časem, teplotou a rychlostí je podařený výsledek zaručený. To oceníte zejména nyní, v předvánočním období, kdy je potřeba naráz zabalit dárky, zapnout pračku, prostřít stůl a zároveň připravit večeři.

Hlavně domácí

Další nespornou výhodou vaření na dotek jednoho prstu s Thermomixem® je fakt, že si řadu základních surovin dokážete připravit sami. Za zlomek ceny, z kvalitních potravin a v pohodlí domova. Kdo jednou ochutnal bagetu s máslem a džemem nebo jogurt s křupavou granolou, spadne rychle do kruhu závislosti s přídomkem „domácí“. Připravit si vlastní dochucovací pastu, bylinkové soli, majonézu, džem, oříškové máslo, kokosové mléko, ravioly nebo těsto na pizzu, kremrole či větrníky nebylo nikdy dostupnější a především výhodnější.

A co dál?

Kromě dohledu nad kvalitou potravin a výsledných pokrmů budete mít pod kontrolou i rodinný jídelníček a zásobování. Na on-line platformě Cookidoo® si vyberete z více než dvou tisíc pestrých inspirací pro každou příležitost i různá dietní omezení. Na své si přijdou celiaci, diabetici i vyznavači raw stravování. Thermomix® uvaří pro dva lidi i pro početnější rodinnou smečku. Jednotlivé recepty jsou řazeny do tematických kolekcí, takže budete vždy vědět, po čem sáhnout. Z takto naplánovaných pokrmů a sestavených menu se automaticky vygeneruje nákupní seznam, takže se nestane, že něco zapomenete koupit.

Chcete vědět více? Zaujalo vás vaření na dotek jednoho prstu? Zde se dozvíte více informací.