Tipy, jak při mateřské ušetřit a neživořit. Znáte je?

1.      Hlídejte si příjmy a výdaje

Nevíte, kam vám „tečou“ peníze? Není nic snadnějšího, než si pečlivě schovávat účty. Tím lehce zjistíte, za jaké položky nejvíce utratíte a zda nakupujete věci, které opravdu potřebujete. Rozdíl mezi příjmy a výdaji je rodinný rozpočet, se kterým budete muset naučit hospodařit. Je vhodné si tento finanční obnos rozpočítat a stanovit si přesnou částku na den či na týden, dle které budete nákupy přizpůsobovat.

2.      Neutrácejte za oblečení

Oblečení na malé děti je další z mnoha zátěží, které mohou potrápit váš rozpočet. Ale i na této položce se dá snadno ušetřit. Určitě máte ve svém okolí maminky, které si stěžují na nedostatek peněz a jejich děťátko nosí jen nové a značkové oblečení. Mnozí rodiče si neuvědomují, že novorozenci vyrostou z oblečení velmi rychle. Proto než začnete nakupovat nové oblečky, projděte si nabídky second handů a jiných maminek. Určitě narazíte na téměř nenošené oblečky za minimální ceny. A až vaše dítě povyroste, oblečení můžete opět prodat. Stejně tak můžete udat i některé kousky z vašeho šatníku, do kterých se po porodu už nevejdete.

3.      Vařte a udělejte si zásoby

Jistě budete souhlasit s tím, že celodenní péče o miminko dokáže člověka pořádně unavit. Proto se vám lehce může stát, že večer už vám prostě nezbude energie na přípravu večeře. Co ale dělat ve chvíli, kdy v ledničce nic není? Možná vás tato situace vede k pokušení sáhnout po nějakém polotovaru či si objednat jídlo domů. Této situaci se dá ale snadno vyhnout. Navařte si dostatečné zásoby různých omáček či polévek a hotové jídlo schovejte do mrazáku. V případě nouze stačí jídlo ohřát a během několik minut můžete mít večeři na stole. Stejně tak můžete ušetřit i při přípravě jídel pro vaše děťátko. Dětské příkrmy ze sezónních surovin můžete nachystat sama doma. Nejenže tím ušetříte peníze, ale navíc budete vědět, co vašemu dítku dáváte jíst.

4.      Nakupujte v klidu a s rozmyslem

Jídlo je položka, na které můžete ušetřit nejvíce peněz. Stačí si jen naplánovat, co chcete vařit a podle toho nakoupit. Nákupy přes internet jsou pro maminky na mateřské ideální variantou. Jsou pohodlné, nezaberou tolik času, vše si můžete v klidu promyslet a ještě navíc ušetříte. Před zaplacením si navíc můžete prohlédnout celý obsah košíku a získat tím dokonalý přehled nad svým nákupem.

5.      Nechte si za nákupy platit

Znáte internetový obchod Rohlík.cz? A víte, že tento e-shop má vlastní klub Rohlíček – věrnostní program, který nabízí plno výhod pro nastávající rodiče a rodiče s dětmi do 4 let? Registrace do klubu je bezplatná a členům nabízí například tyto výhody:

Nakupujte s věrnostním klubem Rohlíček. Šetřete své peníze i čas na to, co je skutečně důležité!

Publikováno na: