Cestujte, meditujte a milujte: Přinášíme 3 tipy na místa, kde zažijete ráj na zemi

Kuba

Rozesmáté tváře místních lidí opálených od slunce a boky vlnící se v rytmu kubánské hudby, tak by se dala vystihnout Kuba, která se nachází v krásném severním Karibiku. Tradičními lákadly této ostrovní země jsou salsa, kvalitní doutníky a „kubánské zlato“ – tedy lahodný bílý rum. Jen tady ještě můžete vidět plně funkční automobily z 50. let jezdící po poloprázdných silnicích. Kuba je jedním z posledních států na světě ovládaných totalitním režimem a snad i proto, jako by se život místních lidí zastavil v čase! Nenechte si ujít ranní prohlídku města Trinidad (UNESCO), které nabízí jedinečný svět koloniální architektury, a určitě ochutnejte oblíbený kubánský nápoj z cukrové třtiny „guarapo". Odpočinek na krásných plážích s bílým pískem je tady samozřejmostí, na Kubě je pohoda, a proto je skvělým místem, kde si oddechnout od dnešní zrychlené doby

Srí Lanka

Srí Lanka, kterou také můžeme znát pod názvem Cejlon, se stala vyhledávaným rájem hlavně pro prvotřídní černý čaj, v džungli ukryté buddhistické chrámy a četná posvátná místa s neskutečně silnou energií! Na Srí Lanku se jezdí hlavně za pohodou a odpočinkem. Příroda je tady skutečně dechberoucí – plná krásných pláží a tropických pralesů s volně žijícími slony. Navštivte třeba starobylé město Polonnaruwa, historicky významné obchodní centrum a bývalé královské město, které odolávalo nájezdům útočných národů. Rozsáhlé zahrady s exotickým kořením nebo chrám Wewurukannala s místní nejvyšší sochou sedícího Buddhy, vysokou 50 metrů, to je Cejlon –kde si také můžete vyzkoušet mocnou meditaci a propojit se s vyšší silou, tak jak to dělají Srílančané. 

Vietnam

Zažijte barevný Vietnam na všechny způsoby, hlavně co se týká jídla! Protože Vietnam má tisíce chutí a tolik druhů ovoce jinde asi nenajdete. Vydejte se pěšky prozkoumávat krásy hor na severu země a k odpočinku si vyberte nenáročný výlet na kole do vesnice Tra Que, kde jsou zeleninová políčka hnojena mořskými řasami a kde uvidíte jedinečný místní způsob přípravy typického jídla „tam huu“. Navštivte teprve nedávno otevřený jeskynní komplex Paradise a užijte si trošku pohody na plážích v Hoi An. Nejlépe se rozjímá nad neuvěřitelnou barevností vodních trhů v deltě Mekongu!  Kdo jednou spatří Vietnam na vlastní oči, zamiluje se do něj navždycky.