Poznejte Indonésii a další zajímavé destinace na vlastní kůži. A tipy pro ty, kteří na to „nemají“

Zrealizujte své cestovatelské sny naplno a bez obav

Naplno zrealizovat naše divoké představy někdy stojí nejen pořádnou dávku energie, ale především odvahu a chuť poznat něco nového. Většina lidí při výběru dovolené volí především už dlouho zaběhlé destinace, jako jsou Chorvatsko, Řecko nebo Malta. Destinace, které nejsou až tak moc daleko, disponují plážemi, mořem a sluníčkem. Prostě klasika.

Pak jsou ale lidé, kteří mají energie na rozdávání a nebaví je dennodenní vylehávání a opalování se každý rok na stejném místě. Těm z nás, kteří berou život jako jedno velké dobrodružství a možnost poznávat nevídané věci, tyhle destinace zkrátka nestačí. Ti nejodvážnější se dokonce vydávají na vlastní pěst do míst, ve kterých nemají šanci se ani domluvit nebo navštívit jakýkoliv obchod.

Co když jsme ale začátečníci nebo potřebujeme alespoň minimální jistotu, že se vrátíme domů v celku? Odpověď lze najít u specializovaných cestovních kanceláří, jako je Livingstone. Tahle cestovka objevuje i ty nejzapadlejší kouty světa už čtvrt století díky zkušeným průvodcům, jejichž vášeň je cestování se vším všudy. Cestování za historií? Žádný problém. Vycestovat za exotickými rostlinami a zvířaty? Brnkačka.

Tihle lidé vás vezmou kamkoli. Do Afriky za kmeny, které si i doposud uchovávají své etnické tradice, do Asie, kde uvidíte zlaté chrámy a památky v duchu budhismu, do Jižní Ameriky po stopách Inků a dalších starodávných civilizací, na Nový Zéland za krásnou přírodou tvořenou vodopády, horskými řekami i vulkány, nebo dokonce na Severní pól na palubě ledoborce.

Konkrétním tipem je například největší tropický ostrov světa Nová Guinea. S Livingstone ho odhalíte ze všech jeho stran – indonéskou Západní Papuu i samostatný stát Papua Nová Guinea, rituály Šalamounových ostrovů, žraločí muže Bismarkových ostrovů, kmeny stavící si chýše v korunách stromů nebo horský kmen Dani. Vydat se můžete i do indonéských džunglí s bohatou faunou a flórou.

Pro ty, kteří nemají na cestovatelské aktivity čas…

… nebo ty, kterým scházejí nějaké ty finance, máme dobrou zprávu. Různorodé části světa a pro nás podivné kultury můžeme poznat i na specializovaných výstavách, kde vám své zážitky, fotky z cest, videa a předměty představí ti nejzkušenější členové týmu Livingstone. Součástí výstav jsou i autentické napodobeniny chýší, tropické vegetace a dalších zajímavostí.

Výstava „Magický Himaláj“

Magický Himálaj je největší autorská výstava svého druhu ve střední Evropě. Podává zajímavý přehled o čtyřech zemích: NEPÁL – TIBET – BHÚTÁN – INDIE. Výstava je obrazem 27 let putování cestovatele Rudolfa Švaříčka do oblasti Himálaje. Věnuje se životu pod ledovými vrcholy nejvyššího pohoří světa a probíhá každou sobotu a neděli v Liberci. Více informací najdete na www.magickyhimalaj.cz

Výstava „Tajemná Indonésie“

Svět, o kterém jste mysleli, že už neexistuje... Výstava prezentuje materiály největších cestovatelských osobností Jiřího Hanzelky, Miroslava Zikmunda a Miloslava Stingla. Především však rozsáhlou cestovatelskou práci Rudolfa Švaříčka, který se věnuje neznámým etnikům a dobrodružným cestám do nitra ostrova. Výstava se připravuje v Paláci šlechtičen v Brně a bude otevřena od 15. února. Více informací najdete na www.tajemnaindonesie.cz