Víte, jakým jazykem mluví Malťané? Letos máte šanci to zjistit

Když se řekne kurz angličtiny v zahraničí, každého asi napadne, že ideálním cílem logicky budou anglofonní země, jako jsou Velká Británie se Severním Irskem, USA nebo třeba Austrálie s Novým Zélandem. V těchto destinacích budete mít jistotu, že pokud se budete chtít domluvit, z angličtiny se zkrátka nevykroutíte, i kdybyste sebevíc chtěli.

Pokud se rozhodnete pro Spojené království, které je z Česka z hlediska vzdálenosti i ceny nejdostupnější, můžete se těšit na fish & chips, suchý britský humor a nevyzpytatelné počasí, v němž se neobejdete bez deštníku. V následujících měsících je ale potřeba počítat s tím, že náladu ve společnosti ovlivňuje blížící se odchod Británie z Evropské unie. Brexit, jehož přesný průběh je stále nejistý, je zkrátka ostrovním tématem číslo jedna.

Za angličtinou do Ameriky nebo k protinožcům

Širokou nabídku kvalitních jazykových kurzů samozřejmě najdete i ve Spojených státech. Pak už je jen na vašich preferencích, zda se rozhodnete pro pobyt na slunné Floridě, v Kalifornii, v kosmopolitním New Yorku nebo raději vyrazíte na sever za mírnějším podnebím. Jazyky si samozřejmě můžete procvičit i v Kanadě, kde je vedle angličtiny úředním jazykem také francouzština.

Nevýhodou je, že pobyt v Americe bude ve srovnání s Velkou Británií finančně náročnější, protože první výraznější investici, se kterou je třeba kalkulovat, představuje už samotná letenka. To samozřejmě platí i pro Austrálii nebo Nový Zéland. I když je představa výuky angličtiny prokládané surfováním a objevováním přírodních krás nebo hobitích příbytků mimořádně lákavá, vyžaduje, abyste sáhli hlouběji do kapsy.

Teplé moře a angličtina v Evropě? Zkuste Maltu

Chcete-li přeci jen zůstat v Evropě, můžete vyrazit na Maltu. Malebné souostroví, které se nalézá asi 100 kilometrů jižně od Sicílie, se pyšní příjemně teplým, ale ne horkým počasím, čistým mořem a přátelskými obyvateli. S ohledem na historické souvislosti Malta nabízí také kvalitní výuku angličtiny, a tak se i díky vlídnému klimatu stává stále populárnější destinací pro ty, kteří si chtějí zlepšit svou jazykovou vybavenost.

Středomořský ostrov totiž býval britskou kolonií, a tak na Maltě až do první třetiny 20. století byla úředním jazykem angličtina. Maltština, která patří spolu s hebrejštinou a arabštinou mezi semitské jazyky, byla za druhý oficiální jazyk uznána až v roce 1934. Důsledkem toho je Malta jednou z mála skutečně dvoujazyčných zemí na světě. Na Maltě dodnes funguje maltsko-britský vzdělávací systém a angličtina se na školách vyučuje již od první třídy.

V roce 2016 se na Maltu za angličtinou vydalo bezmála 80 tisíc studentů z celého světa. Rekordní počet českých studentů Malta zaznamenala v roce 2015, kdy do úředně licencovaných a monitorovaných maltských jazykových škol přicestovaly více než 3 tisícovky zájemců o vylepšení angličtiny.


Zaujala vás Malta? Pak vás určitě potěší, že v dubnu letošního roku zavádí letecká společnost Air Malta přímé lety z Prahy na Maltu. V červnu se k ní navíc přidají i české aerolinky ČSA. To znamená, že zájemce o jazykový kurz, ale i další turisty od středomořského ostrova dělí necelé tři hodiny letu. Malta je členským státem Evropské unie, a tak můžete za jazykovým dobrodružstvím vyrazit jen s platným občanským průkazem.

Publikováno na: