S chřipkou do práce? Přechozené nemoci mohou vážně ohrozit zdraví

Každý to alespoň jednou zažil… Večer jde spát fit, bez sebemenšího problému a ráno se vzbudí s rýmou, bolestí krku a zarudlýma očima. Co teď? Zůstat doma a léčit se, nebo jít do práce a čekat, zda nemoc sama zmizí? Většina zaměstnanců volí možnost číslo dvě. A bohužel si neuvědomuje, jakou nepříjemnou věc můžou způsobit sobě i svým kolegům. Avšak každý jedinec musí sám vědět, jak snáší příznaky nemoci a zda by pro něj přeci jen nebylo výhodnější zůstat doma. Přechozené nemoci mohou člověka ohrozit i na životě.

Pracovní povinnosti vám nedovolí nejít do práce?

Pokud tedy není zbytí a do práce se z různých důvodů jít musí, měla by se věnovat zvýšená pozornost především zásadám hygieny! Například nosit u sebe balíček papírových kapesníků, které by se měly po použití ihned zlikvidovat. A jak zabránit rozptylu bakterií při silném kašli? Obyčejnou rouškou, která se dá sehnat za pár korun v každé lékárně. A zapomínat by se nemělo ani na pečlivé mytí rukou či používání antibakteriálního gelu.

Víte, že dva dny ležení mohou zabránit až dvěma týdnům pracovní neschopnosti?

A jak rozeznat chřipku od nachlazení? Chřipka je závažnější onemocnění, často doprovázena zimnicí, horečkou, rýmou, slabostí a bolestí hlavy či kloubů. Špatnou léčbou, či dokonce podceněním léčby každý riskuje jak prodloužení, tak zhoršení zdravotních problémů. Především horečka by pak měla být jasný impulsem k tomu, že je na čase zalézt s horkým čajem do peřin a začít se potit.

Nepodceňujte první příznaky nemoci

Nemoci dýchacích cest potrápí dospělého člověka i několikrát ročně. U dětí je výskyt těchto nemocí ještě vyšší. Pokud cítíte známé škrábání v krku, na nic nečekejte a zahajte boj proti nemoci co nejdříve. S léčbou zánětu dýchacích cest vám může pomoci lék Kaloba, který koupíte v lékárně i bez lékařského předpisu. Jedná se o extrakt z kořene byliny Pelargonium sidoides, která roste pouze na území jižní Afriky a až do objevu stryptomycinu se používal k léčbě tuberkulózy, a to pod zulským názvem Umckaloabo. V roce 1970 se Umckaloabo dočkalo v Evropě renesance. Lék se sice již dávno nepoužívá k léčbě tuberkulózy, ale vykazuje velmi dobré výsledky v léčbě běžných infekčních onemocnění dýchacích cest, která jsou nejčastější onemocnění jak dospělých, tak dětí vůbec.

Kaloba je lék k vnitřnímu užití s obsahem extraktu rostliny Pelargonium sidoides k léčbě zánětu dýchacích cest – akutní bronchitidy. Čtěte pozorně příbalový leták.