5 tipů, jak si užít (a přežít) rozlučku se svobodou

Když se řekne rozlučka se svobodou, možná se vám vybaví komedie Pařba ve Vegas (Hangover) o hodně odvázaném loučení se staromládeneckým životem, které se tak trochu zvrtlo. Účastníci rozlučky pak ráno ve zdemolovaném hotelovém pokoji marně hledali nejen svou paměť a důstojnost, ale také ženicha, po kterém se slehla zem.

Máte-li pud sebezáchovy, jistě uznáte, že vaše party až tak divoká být nemusí. Přesto se sluší a patří, aby se na ni ještě dlouho vzpomínalo. Proto jsme prozkoumali, co mezi budoucími ženichy aktuálně frčí:

1.     Rozlučkový víkend v zahraničí

Co se stalo v Paříži / Berlíně / Amsterdamu / Londýně, zůstane v Paříži / Berlíně / Amsterdamu / Londýně. I tak by se daly stručně shrnout důvody, proč někteří pánové raději vyrážejí na rozlučku se svobodou mimo Česko. Za hranicemi se můžete těšit na neokoukané prostředí, spoustu nových tváří a minimální riziko, že „na tahu“ potkáte známého, na kterého vůbec nemáte náladu. Že by se vám taková akce zamlouvala? Tak propátrejte portály s akčními letenkami, dejte dohromady tu správnou partu a hurá za dobrodružstvím!


V zahraničí na party pravděpodobně nenarazíte na souseda nebo kolegu z práce.


2.     Sportovní zážitek

Je nastávající ženich fanatický sportovec nebo aspoň vášnivý sportovní fanoušek? Ideální příležitost otestovat nový sport nebo se vydat na zápas jeho oblíbeného klubu! Fandí MMA? Dopřejte mu MMA. Nebo vyrazte třeba na motokáry, stále trochu exotický curling, paintball nebo na lasergame. Populární je také letňanská Surf Arena, kde si budoucí manžel může natrénovat surfování, které při troše štěstí opráší na svatební cestě. Až vám dojde energie, vyrazte načerpat další síly na dobré jídlo a pak zamiřte do oblíbené hospůdky nebo klubu na drink. Určitě nezůstane jen u jednoho.

3.     Večer ve společnosti krásných žen

Ještě před pár lety byla hitem rozluček striptérka. Jenže privátní striptýz není pro každého a nepřipraveného introverta může snadno přivést do rozpaků. Jestliže chcete svému kamarádovi dopřát nezapomenutelný zážitek s milou dámskou společností, nasměřujte rozlučku se svobodou do holešovického ShowParku. Jde o jeden z nejoblíbenějších pražských nočních klubů, kde se každý může zabavit po svém. „Můžete cokoliv, ale nemusíte nic,“ zní motto podniku, které je pro návštěvníky i personál svaté. To, jak moc se stylovým prostředím, uvolněnou atmosférou a přitažlivým osazenstvem necháte unést, je zkrátka jen na vás.


V ShowParku se určitě nebudete nudit.


4.     Trocha adrenalinu

Říká se, že manželství někdy připomíná jízdu na horské dráze – nahoru a dolů. A proto správní kamarádi by měli budoucího ženicha prostřednictvím adrenalinového zážitku připravit na vzlety i pády, které ho čekají. Bungee jumping, skok padákem, kurz přežití nebo freedivingu…výběr nevšedních aktivit nikdy nebyl širší než dnes. Stále populárnější a neméně napínavé jsou i únikové hry, které vyžadují důvtip, duchapřítomnost, schopnost popasovat se se stresovými situacemi i manuální zručnost. Tedy vesměs vlastnosti, které se v manželství určitě neztratí.

5.     Zábava na klíč

Kamarád vám hodil na krk svou rozlučku, ale vy máte práce nad hlavu, a navíc nejste zrovna organizační typ? Pokud si chcete ušetřit čas i nervy, obraťte se na agenturu, která nabízí rozlučkové balíčky na klíč, případně pro vás a vaše kumpány připraví zážitek na míru, který bude korespondovat s vašimi zálibami, povahami a samozřejmě i budgetem. Firem, které se na podobné služby specializují, přibývá jako hub po dešti, stačí použít Google, prostudovat si virtuální reference nebo se poptat mezi známými, kteří už mají svatbu zdárně za sebou.

Publikováno na: