IT kočkopes ve vašich službách

Cloud

Před několika lety ještě nikdo ani netušil, co to je cloud, a dnes lze se značnou nadsázkou říci, že platí: „Kdo není v cloudu, jako by nebyl.” Slovo „cloud” přitom funguje jako magické zaklínadlo, ale nikdo vám pořádně neřekne k čemu to je vlastně dobré. Zkrátka v oboru IT se každý den setkáváme s novými výrazy, které jsou pro někoho zcela běžné, ale pro druhého naprosto neznámé. A už jste slyšeli o virtuálním fyzickém serveru nebo virtuálním dedikovaném serveru? A tady se vracíme k našemu označení kočkopes.

Výhody VDS

Myšlenka velkého virtuálního serveru, který je roztažený z velké části nebo dokonce přes celý fyzický server, je tu s námi ještě mnohem déle než nějaký cloud. Toto řešení využívá mnoho správců a je tomu tak jednoduše pro to, že je to výhodné a dává to smysl. A proč?

A všechny uvedené výhody a mnoho dalších jako je například automatické zálohování snapshotem můžou sloužit i vám v podání služby virtuálního dedikovaném serveru z datacentra Coolhousing.

Virtuální dedikovaný server (VDS) je velmi výkonný virtuální server s minimálním nebo i nulovým sdílením na fyzickém podkladu. V nabídce jsou jak základní modely VDS s výkonem menšího dedikovaného serveru, naleznete zde však i opravdu výkonné VDSko, které zastane práci nejednoho serveru fyzického.

HDD i SSD

Pro všechny modely VDS je společné využití jak rychlého SSD úložiště, tak SATA úložiště s dostatečnou kapacitou. V řešení tak máte kočkopsa, který však chytře kombinuje to nejlepší z obou technologií.

Můžete se tak směle vrhnout například do realizace virtuální firemní centrály, na které poběží firemní aplikace, pošta a sdílení dokumentu, stejně jako to udělal jeden z mnoha spokojených zákazníků, pan Marek Kříž, ze společnosti YAM s.r.o., který o této službě napsal: „Se službou VDS Standard SSD od firmy Coolhousing jsme velmi spokojeni. Nejenže se nepotýkáme s nedostupností, výpadky či přetížením VDS, ale hlavně oceňujeme škálovatelnost serverů a hlavně odbornost jejich pracovníků při volbě vhodného tarifu.“

Poptejte si i vy svého mazlíčka – kočkopsadatového centra Coolhousing a hoďte starosti za hlavu.