Toužíte po romantické svatbě na pláži? Zkuste Maltu

Svatba v zahraničí se hodí pro páry, které dávají přednost jedinečnému místu před desítkami hostů a které chtějí zažít netradiční romantiku, a přitom se příliš nestarat o náročnou organizaci.

Na pláži nebo v barokním paláci

To je na Maltě to úžasné. Vaše svatební oslava může mít jakoukoli formu a můžete ji uspořádat v kterémkoli koutě tohoto jižního ostrova. Pokud jde o místa, můžete si vybrat z luxusních hotelů, barokních paláců se zahradami, přestavěných statků nebo romantických zátok na pláži.

Vybrané speciality

Ne, nebojte se, i vaše svatební menu můžete bez obav vložit do rukou místních zkušených profesionálů. Zapomeňte na tradiční svíčkovou a dopřejte si na svatební hostině třeba čerstvě uloveného tuňáka a jiné středomořské pochoutky.

Rovnou na svatební cestu

Svatba na takovém místě má ještě jednu obrovskou výhodu. Můžete spojit svatbu i svatební cestu v jedno. Kromě kosmopolitní Malty vyrazte třeba na romantický ostrov Gozo. Gozo je nádherný ostrov opředený mnoha mýty. Ten nejznámější je spojen s malebnou zátokou Ramla Bay a mytickou jeskyní nad ní, jeskyní nymfy Kalypsó. Pokud toužíte po dokonalé samotě ve dvou, zamiřte na ostrov Comino. Je jedním z nejmenších ostrovů v Středozemním moři. Má rozlohu pouhé 3 km² a asi tři stálé obyvatele. Na ostrůvku, kde neexistují žádné dopravní prostředky, je malý hotel a penzion, který je otevřený jen během turistické sezony. Tomu už se říká velká romantika!


Ostrov Comino


Jednodušší už to být nemůže

Zaujala vás Malta? Pak vás určitě potěší, že v dubnu letošního roku zavádí letecká společnost Air Malta přímé lety z Prahy na Maltu. V červnu se k ní navíc přidají i České aerolinie. To znamená, že zájemce o jazykový kurz, ale i další turisty od středomořského ostrova dělí necelé tři hodiny letu. Malta je členským státem Evropské unie, a tak můžete za jazykovým dobrodružstvím vyrazit jen s platným občanským průkazem.

Publikováno na: