Nádherné místo ve Středomoří, které stojí za to navštívit! Uhádnete, jaké máme na mysli?

Dovolená jako vyšitá i pro rodiny s dětmi

Mezi zásadními faktory, které nás budou při výběru dovolené zajímat, je kvalita moře a pláží. Na dovolené si ve většině případů chceme prostě odpočinout, zaplavat si, natáhnout si nohy na pláži a užívat si sluníčka. V některých zemích to ale prostě nejde. Zejména v tropických oblastech je moře teplé jak polívka a spíš než opalování se dočkáte grilování zaživa. V případě Malty je to však jiné. Těší se mírnému a teplému, typicky středomořskému podnebí.

Co se týče pláží, tak o ty nouze opravdu není. Největší pláž celého souostroví je Mellieha, oblíbená zvlášť u rodin s dětmi, protože vstup do moře je pozvolný a voda je vždy tak akorát. Pokud byste chtěli poznat jednu z nejkrásnějších pláží Malty – Blue Lagoon, tak musíte rozhodně zamířit na ostrov Comino. Dno moře je zde mělké a voda azurově modrá, úplný ráj na Zemi. Za zmínku stojí i pláže Pretty Bay, Golden Bay nebo Ramla Bay se zajímavě načervenalým pískem.

Pro milovníky potápění máme také dobrou zprávu. Maltské ostrovy jsou doslova posety označenými potápěčskými místy, ať už pro začátečníky, nebo profesionály. Potápěčské základny vám zapůjčí potřebné vybavení. Pak nezbývá už nic jiného, než objevovat vodní svět plný jeskyní, podmořských útesů a kleneb, které jsou obývány rozmanitými živočichy. 

Dobré jídlo i pití. Středozemská kuchyně nadchne i ty nejnáročnější

Pravá středomořská kuchyně je oblíbená především díky používání čerstvých surovin. Ryba přímo z moře, zelenina a ovoce přímo ze zahrádek a králíci z biofarem, kteří jsou důležitou součástí tamních národních pokrmů. Pokud si chcete doopravdy vychutnat ty pravé chutě Malty, tak je nutné se vydat do místních restaurací a nespoléhat se jen na mezinárodní hotelové jídlo.

Příznivé počasí nahrává i pěstování vynikajícího červeného i bílého vína. Všichni vyrábějí kvalitní vína bez přidaných chemikálií za velmi přijatelnou cenu. Najdeme zde lehká bílá, růžová, která jsou oblíbená v letním období, ale i těžší, zrající dlouhou dobu v kvalitních dřevěných sudech. Pro děti je zase jako stvořená maltská limonáda kinnie. Je velmi osvěžující, její chuť je podobná naší becherovce, ale bez alkoholu. Vyrobená je z kůry červených pomerančů a směsi bylin. 

Objevte kulturní památky a bohatou maltskou historii

Historie Malty sahá přibližně 7000 let zpátky a tato země patří ty s nejvyšší hustotou historických památek na světě. V průběhu dějin byla ovládána Féničany, Kartágem, Římem, Byzantskou říší, Francouzi i Spojeným královstvím. Už jen z těchto informací můžeme usoudit, že je zde opravdu co objevovat a poznávat.

Začít byste měli určitě hlavním městem Valleta, centrem veškerého kulturního dění, známým zejména svými hradbami a opevněními. Ve spleti uliček narazíte i na historické budovy, které ukrývají artefakty, o kterých jste už zajisté slyšeli a o některých naopak vůbec. Pokud ale chcete vše na jednom místě, tak se vydejte do Muzea archeologie s až 5000 let starými historickými skvosty. Ke konci musíme zmínit i města, jako jsou Mdina s velkolepou vstupní bránou Main Gate nebo nedaleký Rabat, kde je k vidění ukázkový příklad římské architektury – Domus Romana.

Od 3. dubna 2019 se na Maltu dostanete z Prahy přímým letem s Air Malta 2krát týdně. A od 15. června bude spuštěn přímý let ČSA, které budou na Maltu létat jednou týdně, vždy v sobotu.

Více najdete na www.visitmalta.com

Publikováno na: