Co dokáže liposukce? Vytvaruje postavu, ale s obezitou nezatočí

Mnoho žen dodržuje zdravý životní styl, nepřejídá se, cvičí, ale stejně nedokáže ovlivnit například širší boky, větší bříško, anebo silná stehna. Přesně zde pomáhá liposukce. Odsátím tuku, kde přebývá, dosáhneme žádaného snížení objemu dané partie. U obézních jedinců však liposukce není spásou, která vyřeší problém špatné životosprávy. „Na liposukci je potřeba nahlížet jako na nástroj, který nám v omezené míře pomáhá vylepšit určité oblasti těla. Nejde o definitivní řešení obezity,“ říká plastický chirurg Igor Slaninka z INTER CLINIC Praha-Radotín, kde se liposukce provádí už dvacet let.

Liposukce nastartuje vaši proměnu

Paní Lucie je čerstvá čtyřicátnice. S postavou není spokojena už od maturity, ačkoliv nespadá do kategorie žen s nadváhou. Držela mnoho diet, cvičila, ale bříško ne a ne zhubnout. Po porodu se to pochopitelně nevylepšilo. „Byla jsem nešťastná a diety a cvičení jsem chtěla vzdát,“ vypráví. K loňským Vánocům ale paní Lucie dostala dárkový poukaz na liposukci břicha.

„Po liposukci jsem najednou měla výrazně hezčí bříško. Nechtěla jsem o něj přijít, čímž jsem získala novou motivaci cvičit a dbát na jídelníček,“ říká paní Lucie, která je konečně se svojí postavou spokojená.

Liposukce – jakou a za kolik?

Cena liposukce se odvíjí od počtu oblastí, které se odsávají, a také od toho, zdali se provádí v celkové anestezii, či nikoliv. Tumescentní liposukce břicha, která se provádí bez celkové anestezie (tedy žena nespí), vyjde na pražské klinice plastické chirurgie INTER CLINIC na necelých 21 tisíc korun. To je cena liposukce jedné oblasti, může se jednat například i o stehna, anebo o boky.

V případě liposukce více oblastí lékaři doporučují celkovou anestezii. Po liposukci je třeba nosit stahovací prádlo, a to v řádu několika týdnů. Proto jsou pro liposukci vhodné podzimní a zimní měsíce.

Bezplatnou konzultaci s plastickým chirurgem si můžete zarezervovat ještě dnes. V INTER CLINIC získáte termín v řádu dvou, tří týdnů. Objednat se můžete telefonicky na 732 300 900, anebo prostřednictvím webových stránek www.interclinic.cz.