Vrásky? Pleť potřebuje péči lékaře už po třicítce

Vrásky jsou jedním z důsledků stárnutí, jsou ale také důsledkem mimiky. Kůže člověka postupem času ztrácí svou pružnost, kůže nevytváří dostatečné množství kvalitního kolagenu, buněčná obnova se zpomaluje.„Mimické vrásky vznikají po třicítce, statické vrásky, tedy vrásky způsobené stárnutím, už po čtyřicítce,“ vysvětluje MUDr. Igor Slaninka z kliniky plastické chirurgie INTER CLINIC Praha-Radotín.

Kyselina hyaluronová dokáže téměř zázraky

Kyselina hyaluronová je přírodní látka běžně se vyskytující v lidském těle. Má tu schopnost, že na sebe váže vodu. Tudíž hydratuje a zjemňuje pokožku, navíc podporuje tvorbu kolagenu. Jak tělo stárne, kyseliny hyaluronové v kůži ubývá a kůže ztrácí svou elasticitu.

„Aplikací kyseliny hyaluronové dokážeme stárnutí pleti velmi efektivně omezit,“ říká MUDr. Slaninka a dodává, že třicetileté pacientky nejsou v ordinacích žádnou výjimkou. „Kyselina hyaluronová dokáže tvář rozjasnit, dá jí velmi svěží nádech, což vídáme jako žádoucí efekt zejména u mladších pacientek, kde tolik neřešíme vyhlazení vrásek,“ dodává plastický chirurg.

Speciální úlohu pak hraje kyselina hyaluronová u kruhů pod očima, které dokáže spolehlivě eliminovat. Aplikace je téměř bezbolestná, je spíše cítit tlak vpíchnuté kanyly, která na potřebné místo vpravuje kyselinu hyaluronovou.

Botulotoxin – evergreen v boji s vráskami

Botulotoxin je v boji s vráskami mezi laiky podstatně známější. Mohou za to nešťastně ošetřené celebrity, které se na titulkách bulvárů objevují jako voskové panny neschopné jakékoliv mimiky. Je to bohužel špatná reklama konkrétních VIP klinik, které nedokážou celebritu odmítnout.

„Správně aplikovaný botulotoxin je výborným pomocníkem při vyhlazování vrásek, a to zejména na čele, mezi obočím a kolem očí,“ vysvětluje MUDr. Slaninka. Efekt vydrží několik měsíců a rozhodně se nemusíte bát, že by výsledek vypadal nepřirozeně.

Ošetření krevní plazmou

Bojíte-li se aplikace „cizích látek“ a přesto máte zájem pleť omladit, pak byste měli zvolit ošetření vlastní krevní plazmou. Aplikace speciálně obohacené krevní plazmy omlazuje a regeneruje pleť, pomáhá nastartovat produkci kolagenu a elastinu, čímž vyhladí jemné vrásky, zlepší kvalitu pleti, urychlí hojení ran a oddaluje projevy stárnutí.

Nevíte-li, které ošetření je pro vás nejvhodnější, určitě vám dobře poradí některý z lékařů kliniky plastické chirurgie INTER CLINIC Praha-Radotín. Konzultace je bezplatná a její termín získáte bez dlouhého čekání. Domluvit si ji můžete na hotline 732 300 900.