Nepodceňujte, co vy nebo vaše rodina jíte. Tělo vám to vrátí

Voňavější a chutnější

Přesně to od bio potravin očekáváme. Touha jíst zdravěji, bez rizikových látek, hormonů a „éček“ se přesouvá i do našich domácností. A je to hlavně mladá generace, která více přemýšlí, co a v jaké kvalitě sní. A je to dobře. Ovoce a zelenina dozrávají přímo na slunci a sklízejí se, až když jsou správně uzrálé. Proto jsou také chutnější a šťavnatější. Jejich další typickou vlastností je, že nejsou vzhledově dokonalé, ale komu to vadí?

Jsou BIO produkty zdravější?

Ano, jsou. Není to ale kvůli většímu množství vitaminů a jiných prvků. Hlavním důvodem je absence škodlivých chemických látek. Neobsahují „éčka“, pesticidy ani jiné škodliviny. V tom jsou bio produkty jednoznačně pro lidské zdraví prospěšnější.

Proč si za BIO potraviny připlácíme?

Možná to tak na první pohled nevypadá, ale vypěstovat takové jablko nebo nadojit litr bio mléka je daleko složitější. Při výrobě těchto produktů je totiž zakázáno používat chemické postřiky, umělá hnojiva a jiné „urychlovače“. Vše je tudíž časově i technologicky náročnější. A to se projevuje na konečné ceně.

Trend farmářských trhů

I když na farmářských trzích vládne většinou příjemná sousedská atmosféra, i tady se můžete s nákupem na víkend pěkně spálit. Bohužel, i mezi farmáři se najdou nepoctivci, pro které je zisk nade vše. Jak je poznáte? U jejich stánku nebývá většinou žádná fronta. Dalším ukazatelem také bývá, kolik vám toho jsou schopni o svých výrobcích říci, zda dokážou poradit s jejich zpracováním a nenutí vám za každou cenu to nejdražší.

S výběrem těch nejlepších vám pomůže Rohlík.cz

Nemáte čas ani chuť objíždět každou sobotu všechny farmářské trhy v okolí a zjišťovat, kde mají to nejlahodnější mléko nebo sýry? Nemusíte. Rohlik.cz to udělal za vás. Odteď už za poctivými lokálními potravinami na farmářské trhy nemusíte. Ve společnosti Rohlik.cz vybrali farmáře a menší dodavatele, kteří jim pravidelně dovážejí svoje nejkvalitnější masa, uzeniny, sýry, jogurty, mléka i „nemléka“, džemy nebo lahůdky. Vše nakoupíte pěkně na jednom místě, z pohodlí domova, bez starostí a za příznivé ceny. Opravdovou čerstvost navíc poznáte tak, že dostanete na stůl čerstvé maso, zeleninu nebo pečivo jen pár hodin po tom, co prošly rukama nejlepších řezníků, zelinářů nebo pekařů ve vašem městě. Odteď už nemusíte dělat kompromis mezi kvalitou a cenou.

Nakupujte chytře s Premium službou na Rohlik.cz

Je to jednoduché. Staňte se členem v Premium klubu na Rohlik.cz a ročně ušetříte na dopravě a slevách 4120 Kč. Jak? Automaticky získáte neomezenou dopravu zdarma. A to nejen na vaše velké nákupy, ale i na ty drobné, když prostě zapomenete. Pro Premium členy je navíc vyhrazena extra kapacita, která zaručí, že jeho nákup včas dorazí i během té největší špičky. A to není vše. K členství patří také benefit v podobě garantované slevy na všechny produkty značky Rohlík.cz. Mezi které patří například vejce z volného chovu či prvotřídní šunky. Ty lze nakoupit s 30% slevou. Ihned po aktivaci členství Premium zákazník získá slevy ve výši 200–500 Kč do partnerských obchodů.