Současné nákupní trendy? Žádný lepek, éčka ani plasty

1.     Bezlepková strava

Lepek neboli gluten je rostlinná bílkovina, která se vyskytuje ve většině obilovin v čele s pšenicí a ječmenem. Celkem nevinná bílkovina je strašákem především pro pacienty, kteří trpí celiakií – autoimunitním onemocněním, které způsobuje, že organismus není schopný lepek správně trávit. Celiaci proto mohou jíst jen bezlepkové potraviny. K celiakům se ale v posledních letech dobrovolně přidávají lidé, kterým sice lepek nepůsobí žádné zásadní potíže, ale přesto ho z jídelníčku záměrně vynechávají. Zastánci bezlepkové stravy se shodují, že se jim po eliminaci lepku zlepšilo trávení a zažívání, ale třeba i projevy ekzémů a jiných alergií.

2.     Potraviny bez laktózy

Některým lidem působí potíže a dráždí zažívání i nápoje a potraviny, které obsahují mléko, respektive laktózu, mléčný cukr vyskytující se v mléce savců. Pacientům s laktózovou intolerancí se v tenkém střevě tvoří málo enzymu laktáza, jehož úkolem je štěpit laktózu na jednodušší cukry. V důsledku toho trpí vleklými zažívacími problémy, které jim znepříjemňují život. Bezlaktózová nabídka českých obchodů se naštěstí neustále rozrůstá, a tak si lidé s intolerancí mohou dopřát třeba jogurt, sýr, máslo nebo smetanový nanuk.


Rohlik.cz


3.     Žádná škodlivá éčka

„Éčka“ neboli emulgátory jsou chemické látky přidávané do potravin za účelem prodloužení trvanlivosti nebo vylepšení vzhledu, chuti, vůně či konzistence. To, že chemii je vždy lepší se vyhnout, je asi jasné, jenže ne každý má na podrobné studování etiket a luštění, co se za složitým názvoslovím jednotlivých složek potravin skutečně skrývá, čas a potřebné znalosti. Proto se online supermarket Rohlik.cz rozhodl svým zákazníkům ulehčit práci – zájemci si mohou jednoduše prohlédnout, jestli a jaká éčka dané produkty obsahují, případně si vyfiltrovat potraviny v BIO kvalitě nebo lokální farmářské produkty.

4.     Ohleduplný nákup

Se vznikem supermarketů jsme si zvykli, že s každým nákupem přineseme domů hromadu tašek, mikrotenových sáčků a samozřejmě i spoustu dalšího plastu v podobě přímých obalů potravin. Trend se ale obrací – více se mluví o tom, že je planeta zanesena plasty, a proto se uvědomělí jedinci i společensky odpovědné firmy snaží zbytečný odpad zredukovat. To platí jednak pro běžné nákupy v kamenných obchodech, při nichž můžete igelitku nahradit plátěnou tašku a igelitové sáčky vyměnit za textilní pytlíky, ale i pro e-shopy. Třeba Rohlik.cz umožňuje zákazníkům, aby si během nákupu filtrovali pouze ty produkty, které nemají plastový obal.

5.     Úspora navíc s Rohlik.cz Premium

Vyhovuje vám výběr zboží i filozofie Rohlik.cz natolik, že prakticky nenakupujete jinde? Zvažte, jestli by se vám nevyplatilo Premium členství, s nímž zákazník může ušetřit až 4 120 Kč ročně.  Zákazník automaticky získává neomezenou dopravu zdarma na malé i velké nákupy. Prémiovým členům je vyhrazena extra kapacita, která zaručí, že jejich nákup dorazí i během špičky včas. Dalším zajímavým benefitem jsou garantované slevy na všechny produkty značky Rohlík.cz, mezi které patří například vejce z volného chovu či prvotřídní šunky. Ty lze nakoupit se slevou až 30 %. Ihned po aktivaci členství Premium zákazník získá slevy ve výši 200 – 500 Kč do partnerských obchodů.