Kdo se stane Trenérem mládeže 2018? Jakub Kohák zve na finále.

V základní nominaci bylo přes 800 trenérů z různých sportovních odvětví. Následoval výběr 32 kandidátů a poté vznikla semifinálová TOP 16. Za šestnáctkou nejlepších vyrazil štáb Díky, trenére, bylo absolvováno mnoho cest a zajímavých návštěv s mořem zážitků. Štáb se s každým trenérem v průběhu třech měsíců seznámil, pogratuloval za postup mezi Top 16 vybraných trenérů mládeže z celé republiky a zúčastnil se tréninku s dětmi. Začátkem října proběhlo vyhlášení TOP 8 postupujících, kteří se zúčastní klání o titul již tuto sobotu v Praze.

Jakub Kohák je velkým sportovním fanouškem a podporovatelem akce Díky, trenére. Hraje fotbal, futsal, basketbal, hokej… Snad všechno. A v televizi se nejraději podívá na fotbalovou Barcelonu či tenis. „Pokud bych měl shrnout sportovní život a poděkovat někomu z mých trenérů, kterých bylo celkem dost, byl by to Jiří Konopásek, řečený Leši. Tuhle přezdívku si vybojoval, když byl sám aktivní basketbalista. Byl to prcek, malinký, ale byl oporou reprezentace. Myslím, že v té době vyhráli i medaili z mistrovství Evropy. Prostě výborný hráč, ale především vynikající člověk. Mně se pod ním moc dobře hrálo, měl k nám takový až otcovský přístup. Rád na něj vzpomínám, byl až jako foglarovský. Nevedl nás moc ke sportovním úspěchům, kterých jsme moc neměli, ale především k tomu, aby z nás byli dobří a čestní chlapci. A to se doufám odrazilo i na mém pozdějším životě a za to mu chci poděkovat. Trenére, děkuji, Leši...“

Letošní ročník také získal za nového týmového partnera skupinu ČSOB. „Líbí se nám myšlenka projektu, který přivádí děti a mladé lidi ke sportu a oceňuje ty, jež se o to zasluhují. Naši zaměstnanci si mohli pořídit sportovní tričko a díky tomu přispět finanční částkou spolku Díky, trenére. Rozhodli jsme se také udělat interní anketu, ve které zaměstnanci hlasují o největšího sympaťáka z řad trenérů. Trenér či trenérka s nejvyšším počtem hlasů od nás získá během finálového večera finanční odměnu,“ říká za skupinu ČSOB Jiří Vévoda, člen představenstva a vášnivý sportovec.

„Díky, trenére poukazuje na záslužnou činnost tisícovek trenérů, která nemá ve společnosti takovou pozornost, jakou by měla mít. Mnozí z nich se věnují dětem z lásky k nim a ke svému sportu bez odpovídající odměny. Se vší skromností se pokoušíme alespoň částečně to napravit a věříme, že i díky skupině ČSOB získají trenéři mládeže opět větší pozornost, “ říká iniciátor a hlavní organizátor soutěže Petr Rydl.

Co čeká finalisty na Podvinném mlýně?

Jako při minulých ročnících nabitá tribuna s jejich příznivci a bouřlivé prostředí. V něm každý v osmiminutové ukázce naznačí své tréninkové umění. Jak svěřence vedou, aby je to bavilo. Čtyři, kterým to půjde nejlépe a zaujmou diváky a porotu, postoupí do užšího finále. V něm se utkají ve třech speciálních soutěžích v týmu s dětmi, které si vylosují z kolektivu soupeřů.

Finále akce se koná 27. října v Aréně Sparta na Podvinném mlýně od 15.00. Vstup na akci je zdarma. Přijďte podpořit trenéry mládeže a užít si sportovně-společenský den. (Pozvánka na FB)

Publikováno na: