„Krasobruslení není pro každého, ale já se ho snažím šířit tak, aby pro každého bylo,“ říká jedna z TOP 8 trenérů mládeže

V základní nominaci bylo přes 800 trenérů z různých sportovních odvětví. Následoval výběr 32 kandidátů a poté vznikla semifinálová TOP 16. Za šestnáctkou nejlepších vyrazil štáb Díky, trenére, bylo absolvováno mnoho cest a zajímavých návštěv s mořem zážitků. Štáb se s každým trenérem v průběhu třech měsíců seznámil, pogratuloval za postup mezi Top 16 vybraných trenérů mládeže z celé republiky a zúčastnil se tréninku s dětmi. Začátkem října proběhlo vyhlášení TOP 8 postupujících, kteří se zúčastní klání o titul a mezi ně patří i trenérka krasobruslení.

Krasobruslení bylo na Milevsku ještě několik let zpět nemyslitelné. Dnes i díky Barbaře Dufkové existuje tamější klub KK Milevsko z.s. a proto má spousta dětí možnost tento sport vyzkoušet a podobně jako Bára se do něj zamilovat. Chvála se na mladou trenérku snáší ze všech stran, a proto patří mezi Top 8 trenérů mládeže v anketě Díky, trenére. 


Letošní ročník také získal za nového týmového partnera skupinu ČSOB. „Líbí se nám myšlenka projektu, který přivádí děti a mladé lidi ke sportu a oceňuje ty, jež se o to zasluhují. Naši zaměstnanci si mohli pořídit sportovní tričko a díky tomu přispět finanční částkou spolku Díky, trenére. Rozhodli jsme se také udělat interní anketu, ve které zaměstnanci hlasují o největšího sympaťáka z řad trenérů. Trenér či trenérka s nejvyšším počtem hlasů od nás získá během finálového večera finanční odměnu,“ říká za skupinu ČSOB Jiří Vévoda, člen představenstva a vášnivý sportovec.

„Díky, trenére poukazuje na záslužnou činnost tisícovek trenérů, která nemá ve společnosti takovou pozornost, jakou by měla mít. Mnozí z nich se věnují dětem z lásky k nim a ke svému sportu bez odpovídající odměny. Se vší skromností se pokoušíme alespoň částečně to napravit a věříme, že i díky skupině ČSOB získají trenéři mládeže opět větší pozornost, “ říká iniciátor a hlavní organizátor soutěže Petr Rydl.

Co čeká finalisty na Podvinném mlýně?

Jako při minulých ročnících nabitá tribuna s jejich příznivci a bouřlivé prostředí. V něm každý v osmiminutové ukázce naznačí své tréninkové umění. Jak svěřence vedou, aby je to bavilo. Čtyři, kterým to půjde nejlépe a zaujmou diváky a porotu, postoupí do užšího finále. V něm se utkají ve třech speciálních soutěžích v týmu s dětmi, které si vylosují z kolektivu soupeřů.

Finále akce se koná 27. října v Aréně Sparta na Podvinném mlýně od 15.00. Vstup na akci je zdarma. Přijďte podpořit trenéry mládeže a užít si sportovně-společenský den. (Pozvánka na FB)

Publikováno na: