Je tvůj trenér borec? Vyšli ho na Trenéra mládeže roku 2019

V České republice je hodně trenérek a trenérů mládeže, kterým stojí za to říct díky. Vyberme společně ty, kteří si to zaslouží nejvíce, a přitom najděme toho, kdo se bude moci pyšnit titulem Trenér mládeže 2019. Sportovně-společenská akce Díky, trenére má za sebou čtyři úspěšné ročníky. Její pořadatel, spolek Díky, trenére, dostal doposud tipy na necelé čtyři tisícovky trenérů z 55 sportovních odvětví. Prvním vítězem se stal Michal Eisenkolb, který vychovává mladé florbalisty z pražské Sparty a v roce 2016 ho následoval trenér fotbalistů z Hodonína - Michal Bíza. Opět fotbalista, tentokrát z Baníku Ostrava, Zdeněk Grygar, zvítězil v roce 2017. A loňský titul získal capoeirista Lukáš Novák z Vem Camará Pardubice.

Trenérem mládeže 2019 se může stát trenér či trenérka z jakéhokoliv sportovního odvětví. Vítěz soutěže Díky, trenére získá pro sebe ceny v hodnotě 50 tisíc korun! Co všechno? Pořadatel mu přispěje například na tréninkovou stáž nebo podpoří jeho sportovní klub na práci s dětmi. Oceněn bude i druhý nejlepší v celkovém pořadí – ten získá 40 tisíc korun. Třetí v pořadí obdrží od organizátora 30 tisíc korun na zahraniční stáž dle vlastního výběru nebo jako podporu jeho mateřského klubu. Čtvrtý v pořadí obdrží od organizátora celkem 20 tisíc korun. Oceněni budou i trenérky a trenéři, kteří se dostanou do semifinálové 16.

„Díky, trenére upozorňuje na záslužnou činnost tisícovek trenérů, která není společensky oceněna tak, jak by si zasloužila. Mnozí se věnují dětem z lásky k nim a svému sportu bez odpovídající odměny. Se vší skromností se pokoušíme aspoň částečně to napravit, “ říká iniciátor a hlavní organizátor Petr Rydl.

Víte už koho nominovat, tak pojďme na to!

Nominujte kliknutím ZDE!

Sumář loňského ročníku: