Nesedí vám nové boty? Víme, jak ulevit bolavým nohám

Ženy se, pokud jde o obouvání, často musí smířit s trochu nespravedlivým pravidlem – čím jsou boty atraktivnější, tím méně komfortu skýtají. To platí zejména pro obuv na vysokých podpatcích, díky kterým sice mají nohy až do nebe, ale jen málokteré z nich jsou opravdu pohodlné. Některé z žen si lodičky na podpatku obouvají dobrovolně, jiné povinně jako součást předepsaného pracovního dresscodu. A všechny bez rozdílu se na konci dne těší, až je budou moct vyměnit za pohodlnou domácí obuv.

Podobné trápení ale můžete zažít i s novými botami, které se na první pohled tváří pohodlně, ale přesto vás pořádně potrápí, než se „ochodí“ a přizpůsobí právě vaší noze. Výsledkem jsou bolestivé otlaky, odřeniny nebo puchýře. Po nákupu proto nové boty párkrát otestujte doma a neriskujte, že v nich budete celý den trpět mimo domov. A pro případ největší nouze s sebou v kabelce noste hydrogelové náplasti, které nohu ochrání před hrozící odřeninou nebo alespoň zmírní bolestivé tření a urychlí hojení, pokud už vám boty nějakou bolístku způsobily.


Coqui nabízí i minimalistické letní modely. Zdroj: Coqui


Dopřejte nohám domácí lázně

Pokud vaše nohy dostaly, ať už kvůli podpatkům, nebo prostě jen náročnému dni, pořádně zabrat, dopřejte jim úlevu v podobě relaxační lázně. Do vody můžete přidat pár kapek oblíbeného esenciálního oleje nebo koupelovou sůl na nohy. Uvidíte, že 10 nebo 15 minut v příjemně teplé tekutině dokáže zázraky. Chodidla pak můžete ošetřit peelingem nebo pemzou, namazat vyživujícím krémem a na noc je ukrýt do bavlněných ponožek. V obchodech také běžně seženete speciální masky na nohy, které mají skvělé regenerační účinky.

Trpíte-li na otoky a pocit těžkých nohou, pomohou vám střídavé koupele – po asi pěti minutách v teplé lázni nohy ponořte do co nejstudenější vody, postup několikrát zopakujte a celou proceduru zakončete studenou sprchou. Tento rituál vás nejen zbaví otoků, ale prospěje i vašim cévám a imunitnímu systému. Třešničkou na pomyslném dortu pak může být příjemná masáž chodidel, která vás zbaví nejen bolesti, ale i stresu.

Nepodceňujte výběr domácí i volnočasové obuvi

Není nic lepšího než po celém dni na podpatcích vklouznout do pohodlných bot, které vám padnou jako ulité a nikde netlačí. Přesně takovou obuv, kterou využijete jak doma, tak ve volném čase nebo na dovolené, nabízí značka Coqui. Uspějete, ať už hledáte pohodlné pantofle, žabky, holínky, baleríny, tenisky, nebo oblíbené nazouvací „clogsy“. Vybírat můžete mezi pestrými modely, ale na své si přijdou i příznivci jemných pastelových barev nebo květinových vzorů.

 

K dovolené patří dokonalé pohodlí. Zdroj: Coqui


Co je na botách Coqui výjimečného? Jsou důkazem toho, že atraktivní design lze zkombinovat s celou řadou praktických vlastností. Všechny modely pro ženy, muže i děti jsou vyrobené z lehkého, prodyšného a odolného materiálu, který je zároveň ohebný, a tak se dokonale přizpůsobí chodidlu. A protože i princeznám se potí nohy, oceníte, že jsou antibakteriální a zamezí problémům se zápachem. Patentované materiály CoquiAirTM a CoquiFlexTM navíc účinně absorbují nárazy, a tak šetří vaše klouby. Boty nepromoknou a snadno se udržují čisté – pokud je zašpiníte, stačí je jen osprchovat nebo otřít vlhkým hadříkem.

Značka Coqui byla založena v Hong Kongu v roce 2006 a od té doby naplňuje svůj cíl – prodávat boty ve střední cenové hladině pro všechny sezóny a pro celý svět. Příjemná cena bot není vykoupena žádnými kompromisy, pokud jde o design, zdraví a pohodlí. Na dodržení kvality a zdravotních standardů obuvi Coqui dohlíží nezávislý zlínský Institut pro testování a certifikaci (ITC).