Horolezci a další sportovci ví své: Jak se vyhnout patní ostruze?

Existuje ale obuv, která nepohodlí přímo vyžaduje…

Sport by měl být přirozenou součástí našeho života. Proto když se v zimě udělá slunečno, mnoho lidí se nechá zlákat krásným počasím, sebere rodinu či kamarády a vydá se lyžovat na hory. Jenže noha v lyžácích určitě není v přirozené poloze. Proto se po chvilce ježdění může stát, že chodidla začnou být jako v ohni. Brnění, píchání v oblasti druhého a třetího prstu, bodová bolest v bříškách chodidel – potíže, se kterými se setkal snad každý lyžař. V tuto chvíli nezbývá nic jiného, než lyžařskou botu sundat, nohu promasírovat a nechat ji pořádně prokrvit. 

Nekomfort jako součást sportu

Od mala je nám vtloukáno do hlavy, že obuv má být pohodlná. Další botou, která toto pravidlo nesplňuje, je takzvaná lezečka – obuv pro horolezce. Každý, kdo tento sport zakusil, ví, že lezci zcela běžně nosí obuv o dvě až tři čísla menší, než je jejich klasická velikost. Špičkový český horolezec Adam Ondra svou nohu dokonce nasouká do boty, která je menší až o pět čísel. Proč ale taková muka horolezci podstupují? Je to jednoduché – čím menší bota, tím větší jistota v nohou.  

Fanoušci pěší chůze

I z kvalitní turistické obuvi mohou nohy pořádně bolet. Dlouhé procházky či zdolávání horských ferrat se na nohou prostě podepíše. Bolest plosek se totiž spouští při namáhavém pohybu v příliš uzavřených botách. Tento stav se nazývá Mortonova neuralgie a jedná se o postižení nervů v chodidle. Nejen lyžařská obuv, lezečky či treková obuv může tyto nepříjemné bolesti způsobovat. Mezi problematické boty patří i dámské lodičky s vysokými podpatky. 

Zdravé nohy potřebují zdravou obuv

Málokdo ví, že během jednoho dne je dobré vystřídat minimálně tři typy obuvi: domácí, na obyčejné pochůzky a boty na přezutí v práci. Obzvláště pokud svá chodidla „trápíte“ v nepohodlných botách. Při výběru obuvi dbejte na její kvalitu. Například značka Coqui nabízí kvalitní a cenově dostupnou obuv pro celý svět.

I chodidla potřebují péči

Společnost Coqui dodává na trh obuv pro ženy, muže i děti, a to pro všechna roční období. Jejich obuv je vyráběna z kvalitního a velmi odolného materiálu s dlouhou životností. Coqui splňuje přísné mechanické a hygienické standardy, jako je opakované ohýbání, protiskluzová úprava, antibakteriální účinky a řada dalších. Obuv Coqui je pravidelně testována nezávislými laboratořemi pro zajištění souladu s hygienickými předpisy po celém světě. Modely z kolekce Coqui jsou vhodné pro všechny členy rodiny, pro každé roční období i příležitost. Ať už jste doma, v práci, ve škole, nebo na dovolené, v této obuvi najdete vždy pohodlí a relax.

Unikátní vlastnosti Coqui:

 NEKLOUZAVÁ PODEŠEV

Velmi odolná proti uklouznutí za sucha i za mokra.

LEHKÉ

Extra lehký materiál zaručuje komfort i při celodenním nošení.

 PODEŠEV NEBARVÍ

Materiál nezanechává barevné stopy na podlaze.

 ODOLNÉ

Materiál je pevný, pružný a nepraská, je odolný proti oděru.

 ODNÍMATELNÁ STÉLKA

Umožňuje vytvářet vlastní barevné kombinace a usnadňuje čištění.

 BEZPEČNÉ UCHYCENÍ

Patentovaný měkký a mírně pružný patní pásek nohu bezpečně drží.

 ANTIBAKTERIÁLNÍ

Certifikované materiály výrazně snižují riziko přenosu bakterií.

 ZÁPACHU ODOLNÉ

Antibakteriální a prodyšné materiály s odvodem vlhkosti zamezí problémům se zápachem.

 ABSORBCE ENERGIE

Mimořádně efektivně tlumí nárazy a chrání tak klouby a páteř.

 ODOLNOST PROTI OHYBU

Extrémně odolné proti opakovanému pohybu bez známky poškození po 30 000 ohybech.

 NEPROMOKAVÉ

Udrží nohy bezpečně v suchu, dlouhodobá ochrana proti vodě a nepříznivému počasí.