Ideální sluchátka. Jak při výběru nesáhnout vedle?

Pro začátek si stanovte, k jakému účelu a v jakém prostředí chcete sluchátka využívat a kolik peněz do nich chcete investovat. Je logické, že konstrukce sportovních sluchátek se bude lišit od parametrů sluchátek na hraní PC her. Pokud je vaše sbírka hudby ve formátu MP3, najdete vhodná sluchátka i mezi levnějšími modely, ale pokud si chcete vychutnávat muziku ve formátu FLAC, WAV nebo Hi-Res, poohlédněte se po propracovanějším modelu.

Sportovní sluchátka

Rádi si sportovní aktivity zpříjemníte poslechem oblíbené hudby nebo třeba zajímavých podcastů? Při výběru sluchátek, která budete používat při sportu, vybírejte model, který je odolný, lehký, nezabere příliš místa a pevně drží v uších. Sportovní sluchátka rozhodně musí odolat dešti a bez úhony zvládnout i pravidelnou očistou od potu. Třeba při běhu určitě oceníte také výrazné basy pro dokonale dynamický zvuk a bezdrátový přenos signálu.

Herní sluchátka

Sluchátka pro hraní PC her musí izolovat tak, aby vás nerušil hluk z okolí, ale i naopak – abyste v herním zápalu nerušili své okolí vy. Herní sluchátka by měla mít vysoký frekvenční rozsah pro realistické vyjádření explozí, detailů dopadu nábojnic na beton i perfektní srozumitelnost hlasu pro bezchybné dorozumění se spoluhráči. Ze stejného důvodu se hodí i mikrofon, většinou na pohyblivém raménku před ústy. Ideálem je i možnost prostorového poslechu her s prostorovým zvukem.

Zdroj: Sennheiser

Běžné nošení a cestování

V případě sluchátek pro běžné denní používání nebo cestování v MHD je výběr skutečně široký – volit můžete mezi drobnými špunty a peckami, rozměrnějšími modely, případně sluchátky s aktivním tlumením vnímání okolního hluku. V této variantě existují i velmi luxusní modely cestovních sluchátek, které se hodí pro dlouhé přesuny letadlem nebo vlakem.  Taková sluchátka lze použít i k odstínění okolního hluku pro odpočinek v příjemném tichu. Je už jen na vás, jestli upřednostníte klasickou variantu s kabelem, nebo bezdrátový model, který snadno spárujete s mobilem a můžete ho využívat i k telefonování.

Zdroj: Sennheiser

Pro hudební fajnšmekry

Potrpíte-li si na opravdu kvalitní přenos zvuku, najdete svá vysněná sluchátka mezi audiofilními modely. Ty jsou schopné přehrávat hudbu v mimořádné věrnosti a kvalitě, mnohdy i téměř kvalitněji než na živém koncertě. Mezi jejich atributy patří pohodlnost, špičkové zpracování, a především dokonalá reprodukce nahrávek. Pokud oblíbenou hudbu posloucháte ve formátu FLAC, WAV, případně dokonce ve kvalitě Hi-Res, budou pro vás audiofilní sluchátka takřka nezbytností. Musíte ale počítat s tím, že ruku v ruce se špičkovým zpracováním jde také vyšší cena.

Zdroj: Sennheiser

Skvělý filmový zážitek

Chcete si při domácím sledování filmů připadat jako v kině? Pak budete kromě kvalitního obrazu a popkornu potřebovat i bezchybný zvuk. Perfektní filmový zážitek vám zajistí uzavřená bezdrátová sluchátka, která budou hrát i několik desítek metrů od zdroje signálu, což oceníte v případě, kdy si budete chtít odběhnout do ledničky pro pivo nebo do sklepa pro lahev vína. Další výhodou tohoto typu sluchátek je, že dobře izolují zvuk, a tak ani hlasitá akční scéna nevyruší vaše okolí.

Publikováno na: