Víc času na hru

Sekačky bez lidské obsluhy na fotbalovém hřišti? Pro někoho nepředstavitelné. Dříve akumulátorové stroje s vlastním pohonem stačily jen na malé plochy a běda, když přišel kopeček.

Jenže inženýři společnosti Husqvarna se pořádně zamysleli nad tím, jak majitelům uspořit volný čas. Přišli se stroji Husqvarna Autmower, které si poradí s plochou o velikosti až 5000 metrů čtverečních. Robotické sekačky trefí do dobíjecí stanice a nenechají se ani ukrást.

Hřiště podle vzorce

Pro nepoučeného diváka může vypadat pohyb robotické sekačky jako zmatečný a nelogický. Jenže právě tohle vývojáři chtěli a museli hodně usilovat o to, aby to stroj naučili. Skrývá se v něm tajemství krásného trávníku. Díky nahodilosti, že sekačky pracují v kružnicích a nepravidelných vzorcích, totiž nezůstávají na trávníku nevzhledné pruhy a čáry. Sekačka sleduje signál GPS a nikdy neprojede stejné místo dvakrát shodným směrem.

Ruce pryč!

Profesionální robotické sekačky stojí přes sto tisíc korun, proto se o ně majitelé bojí. Jenže nemusejí. Standardem každého Husqvarna Automoweru je chytrý zabezpečovací systém, který nedovolí odcizení. Obsahuje čidla náklonu a zdvihnutí. A pokud by se náhodou někdo pokusil robotický přístroj odnést, spustí se hlasitý alarm. Jestliže má majitel v telefonu aplikaci, dozví se to i na dálku.   

Husqvarna Automover TOP 7

-     Trávu řežou tři ostré nože tenké jako břitvy, které jsou zavěšeny na disku a snadno se vyměňují

-     Seká po malých částech v průběhu celého dne, navíc v nepravidelných vzorech, nezanechává tedy vydřené stopy

-     Pokud se potřebuje nabít, najde cestu sledováním terénu, následováním naváděcího kabelu nebo zachycením signálu z nabíjecí stanice

-     Výška sečení se nastavuje jednoduše elektricky stisknutím tlačítka

-     Všechny modelu projedou pasážemi úzkými jen 60 cm

-     Pomocí chytrého telefonu lze sekačku řídit přes bluetooth na vzdálenost až 30 metrů

-     Seká trávu velmi tiše, bez emisí, bioodpadu a je tak šetrná k životnímu prostředí