Rozehranou střílečku narušuje pomalu vkrádající se hlad? Vsaďte na zdravé rychlé občerstvení

Dokázali jste si dříve představit, že by vysedávání za počítačem a paření her byl poměrně dobře ohodnocený job? Dnešní profesionální hráči mají přísně nastavený režim. Ráno začínají budíčkem, následuje vydatná snídaně a trénink, pod nímž si představte nepřetržité hraní s krátkou přestávkou na jídlo. Právě jídlo a pití je něco, k čemu se hráč musí dlouho přemlouvat. Znáte to sami - jste poměrně dobře rozehraní a chcete jít dál a dál. Obě ruce máte zaměstnané a cokoliv jde, odsunete na později.

1.    Bez jídla to nepůjde

Vyvážená strava je základ pro fyzickou i duševní pohodu. Příjem potravy je pro člověka i každého jiného živého tvora nezbytný. Bez jídla začne tělo stagnovat a využívat veškeré zásoby glukózy a tuků. Ubývají svaly, váha a organismus je na pokraji vyčerpání. Pro tělo není zdravé ani nepravidelné přijímání potravy či nárazové hladovky, zvlášť když se potřebuje soustředit. Pro zaneprázdněné gamery je ideálním řešením nápoj Mana, který je skvělým pomocníkem pro chvíle, kdy na jídlo není úplně čas. Své oblíbené příchutě najdete na www.mojemana.cz. S Manou mohou být v klidu i skuteční profesionální hráči, jelikož výzkumy prokázaly, že její konzumace plnohodnotně nahradí mnohdy nekvalitní pevnou stravu.

2.    Vpusťte si do života světlo

Také si občas při paření zatáhnete závěsy kvůli lepší viditelnosti na monitor? Nejen, že tím snáze ztracíte přehled o čase, ale také na vás působí nedostatek energie, díky čemuž nejste schopni normálně reagovat na reálné podněty. Světlo je významným faktorem, který na nás působí blahodárně, a proto jeho nedostatek značně ovlivňuje duševní zdraví. I při té nejnapínavější hře si proto stanovte jasný harmonogram, kdy do své místnosti vpustíte trochu světla a čistého vzduchu. Strávit hraním PC her jen pár hodin denně a zbytek volného času věnovat venkovním aktivitám je však tou úplně nejideálnější variantou.

3.    Vyhněte se civilizačním chorobám

Co si budeme nalhávat. Sezení u počítače rozhodně neprospívá našemu zraku ani držení páteře. Neúnavní hráči dokonce často trpí i na záněty šlach. V zápalu hry si málokdo dává pozor na rovná záda nebo správnou vzdálenost očí od monitoru. Naopak jsou hráči v židlích shrbení, dobrovolně na sebe nechávají působit modré světlo a na uších mají sluchátka s více než normálně snesitelnou akustikou. Počítače však patří do běžného života každého z nás, nejen gamerů, a proto myslete na to, že pravidelné pauzy od PC, jako třeba ty na jídlo, jsou stejně důležité. Zkuste si občas procvičit krk, zařaďte krátké posilovací cviky a sem tam si vytáhněte a protřepejte zápěstí.


Publikováno na: