Téměř polovina Čechů cestuje na dovolenou autem. Řidiči, víte jak se rychle a zdravě posilnit?

V rukou volant, noha na pedálu a před vámi trasa, která nebere konce? Při delších vzdálenostech člověk mnohdy zapomene na to, že už dávno uběhl čas oběda, nebo že si tělo žádá odpolední svačinu. Přitom všichni dobře víme, jak je vyvážená a pravidelná strava důležitá a odráží se nejen na těle, ale i na duši. Vhodně zvolené potraviny dokonce podporuje soustředěnost. Že nemáte čas připravit si před jízdou nic k jídlu? To ani nemusíte. Stačí nápoj Mana, který jídlo plnohodnotně nahradí. Výhodu, kterou řidiči ocení především je to, že Mana nezpůsobuje pocit těžkosti a únavy, jako například svíčková v blízkém motorestu.

3 tipy, jak úspěšně dojet do cíle:

1.    Nepostradatelná zásoba  

Vodu bereme jako přirozenou součást každodenního života. Až když k ní máme omezený přístup, tak si uvědomíme, jak moc je pro nás důležitá a jak komplikované je bez ní existovat. Voda zažene žízeň, s vodou vaříme, vodou se umýváme, vodou čistíme a uklízíme. Až se příště vydáte na delší cestu, mějte na paměti, že vás může zaskočit nespočet situací, kdy ji budete potřebovat. Buďte předvídaví a připravte si dostatek jejích zásob ještě před odjezdem.

2.    S Manou na cestách

Ačkoliv řidič za volantem „pouze“ sedí, řízení vyžaduje naprostou soustředěnost, ke které je potřeba dostatek energie. Při spalování této energie se často ozve neúprosný hlad. V ten moment se začnete rozhlížet kolem sebe, zda v autě nenajdete alespoň housku se šunkou a když zjistíte že ne, rozhodnete se zastavit na čerpací stanici. Vejdete a máte dvě možnosti. Jako mnoho dalších řidičů sáhnete po nezdravé a nevýživné bagetě s nulovou hodnotou, po které budete mít za hodinu hlad. Nebo zamíříte k nápojům a zvolíte praktický drink Mana, který hlad nejen 100% zažene, ale navíc tělu dodá veškeré potřebné živiny. Další výhodou je ušetřený čas. Namísto hodinové zastávky na občerstvení vám vypití Many zabere půl minuty.     


Tip na delší vzdálenosti:

Český výrobek Mana lze pořídit jako hotový drink v nápojovém kartonu k okamžitému užití, nebo také jako prášek, který si podle potřeby libovolně nadávkujete. Držte se postupu, že na dvě odměrky Mana prášku je třeba 300 ml vody. Stačí protřepat a nutričně kompletní jídlo na cesty máte připravené.


3.    Mějte sebekritický odhad

Je vám povědomá situace, kdy na sobě cítíte, že už by vám bodla krátká pauza od řízení, ale neustále ji oddalujete? Říkáte si, že zastavíte až na dalším odpočívadle, ale mezitím minete další tři. Vždyť je to jenom kousek, to ještě zvládnete. Dokonce možná zvládnete dojet až do cíle. V těchto chvílích byste měli umět být sebekritičtí a provětrat se na čerstvém vzduchu hned, jakmile vás přepadne myšlenka na odpočinek. Risk za volant rozhodně nepatří, a proto se nepřepínejte a dopřávejte si pravidelné pauzy na vzduchu.

Věděli jste, že

·      …nákup jídla, jeho příprava a konzumace vám zabere až dvě hodiny denně?

·      …ačkoliv vás Mana nasytí, nehrozí pocit únavy, jako po obvyklém obědě?

·      …Mana je ideálním parťákem na dlouhé cesty za volantem, protože podporuje normální funkci psychické i nervové soustavy?  


Publikováno na: