Věděli jste, že podstata turistiky není přeprava jídla v batohu? Nechte tentokrát řízky doma

Jeden nápoj = Jedno jídlo

Správný turista nevyrazí bez Mana nápoje, který je ideálním parťákem právě pro takové příležitosti, kdy chcete mít jistotu, že nepadnete hlady a zároveň si nestrhnete záda pod tíhou nasmažených řízků a dalšího občerstvení. Proti gustu žádný dišputát, ale pro ty, jejichž cíl turistiky není vybalení pikniku na nejbližší zastávce, je revoluční plnohodnotné jídlo ve formě drinku skvělým řešením. Zdolali jste strmý kopec a o slovo se hlásí hlad? Vyndejte z batohu praktický nápoj, který vám dodá ještě více vitamínů a živin než klasický oběd. Vybírejte ze čtyř oblíbených příchutí na www.mojemana.cz.

Ta naše zemička česká

Přesto, že se do třídění odpadu zapojuje stále více Čechů, pořád jsou mezi námi ti, kterým recyklace nic neříká. Přesvědčit se o tom můžeme při každé vycházce do přírody, kde jsou odpadové materiály téměř za každým keřem. O tom, že planeta potřebuje pořádně ulevit se přesvědčujeme dennodenně a netýká se to jen oceánů. Na úklid Česka se zaměřuje i stejnojmenný projekt, který u nás funguje už pátým rokem. I letos, 6. dubna, se do úklidu zapojilo přes 100 000 dobrovolníků a jejich přičiněním se zaregistrovalo 3 437 úklidů. A to dalo dohromady pěkný pár tisíc tun odpadu. Chcete i vy přírodě trochu ulevit? Předtím, než vyrazíte na další výlet, si např. připravte vodu do vlastní lahve namísto kupování balené vody. Každý ušetřený plast se počítá.

Tak do toho šlápni

Turistika je obecně považována za krásnou a odpočinkovou činnost v přírodě. Chcete-li při ní trochu zapracovat i na fyzičce, vyzkoušejte oblíbený Nordic Walking. Ač se může zdát, že tato aktivita není nijak náročná, přece jenom vám dá zabrat, a to hlavně horní polovině těla. Severská chůze je ideální pro každého, kdo si chce zlepšit kondici a zařadit do procházky i pořádný trénink. Vhodná je však i pro lidi staršího věku. Při tomto turistickém sportu je důležité dodržovat správnou techniku, která člověku znovu napomůže objevit pro něj tolik přirozený pohyb – chůzi. Přiznejme si, kolik z nás se při chůzi např. hrbí? 

Věděli jste, že

·      …za jeden rok se po celém světě nashromáždí téměř dvě miliardy odpadu?

·      …polovinu tohoto odpadu tvoří obaly od potravin?

·      …Mana klade velký důraz na zacházení s planetou, a proto se soustředí na šetrné pěstování, sklízení, zpracování, spotřebu, a nakonec i recyklaci obalů? 

Publikováno na: