Máte přebytek vajíček? Víme, jak je chutně zpracovat

Značka Hellmann's věří, že jídlo je příliš dobré na to, aby se jím plýtvalo. Proto pro své fanoušky připravila gastronomickou výzvu #fridgechallenge, jejímž úkolem je připomenout veřejnosti, že by k potravinám měla přistupovat s větší úctou a ohleduplností. Zbytečné plýtvání jídlem je totiž jedním z nejpalčivějších problémů, kterým čelí moderní civilizace.

Kampaň chce také upozornit na tzv. fenomén prázdné lednice, který popisuje situaci, kdy mají lidé po kontrole zásob v ledničce pocit, že zkrátka nemají co k jídlu. To ale není tak úplně pravda, ve skutečnosti jim jen chybí ten správný nápad, jak dané suroviny chutně zpracovat. #fridgechallenge chce dokázat, že i z několika základních surovin, které najdete v každé ledničce, můžete vytvořit lahodný pokrm. Stačí zapojit fantazii, kreativitu a nebát se experimentů. 


Zdroj: Hellmann´s


K tomu, abyste vytvořili skvělé jídlo, nepotřebujete ani příliš času, často jen několik málo minut. Prototypem rychlého, dobrého a vydatného jídla, které vytvoříte „raz dva“, je klasika v podobě vajíčkové pomazánky. Její předností je, že většinu potřebných surovin skutečně objevíte v ledničce. A po Velikonocích vám rozhodně nebude chybět ani klíčová surovina – vajíčka.

Nejlepší vajíčková pomazánka

Suroviny pro 4 osoby:

·        8 ks vařených vajec,

·        2 menší cibule,

·        10 plátků šunky,

·        10 plátků tvrdého sýra,

·        2 Lžíce Hellmann's gurmánské hořčice,

·        Špetka soli a pepře na dochucení,

·        6-8 lžic Hellmann's tatarské omáčky.


Postup:

Vejce, cibulku, okurku, šunku i sýr nakrájejte na drobné kostky. Přidejte tatarskou omáčku Hellmann's, gurmánskou hořčici a zamíchejte. Chuť dolaďte solí a pepřem. Pomazánku podávejte na čerstvém nebo rozpečeném pečivu, doplňte ji oblíbenou zeleninou a čerstvými bylinkami nebo klíčky, záleží jen na vaší chuti.