3 rady pro chovatele, jak na jaro bez nezvaných hostů v kožíšku

Zkuste pipety, co preventivně chrání psy i kočky

Pipety jsou šikovným spojencem pro ochranu zvířete před napadením klíšťaty a jinými parazity. Jejich hlavní výhodou je, že se velmi rychle a snadno aplikují a vaše domácí mazlíčky nijak neomezují v pohybu. Pro pejsky zkuste účinný prostředek FRONTLINE Tri-Act, který nebezpečná klíšťata v první řadě odpuzuje, a tak zabrání přenášení např. lymské borreliózy nebo babesiózy.

FRONTLINE Tri-act má navíc tu výhodu, že klíšťata dokáže eliminovat i po přichycení na zvířeti a tím významně snižuje riziko přenosu onemocnění a vaše starosti s odstraňováním nepříjemných parazitů. Pipety se prodávají ve variantách XS, S, M, L nebo XL podle velikosti psa. Kočkám sednou pipety FRONTLINE Combo pro kočky.

Správná aplikace je základ úspěchu

Jak na to, aby se pipety FRONTLINE staly účinnými ochránci psů i koček proti parazitům? Aplikace je sice jednoduchá, ale je třeba dodržovat několik pravidel:

Základem je, že váš mazlíček musí být starší 8 týdnů. Pokud máte doma mladší štěně nebo kotě, aplikujte raději FRONTLINE Spray.

Pejskům vymáčkněte obsah celé pipety mezi lopatky a kočkám obsah pipety aplikujte na dvě místa - jedno u spodiny lebeční a druhé o 2 - 3 cm níže na horní straně krku. Vše nechte zaschnout a pamatujte, že je třeba nejméně 48 hodin po aplikaci vaše zvíře nekoupat a nepouštět jej do vody.   

Zbavte se klíšťat bezpečně a rychle

Když už mazlíček parazity “ulovil”, je třeba je zlikvidovat rychle a hlavně bezpečně. Nejvhodnějším způsobem, jak zvíře parazitů zbavit, je použití spreje FRONTLINE s rychlým nástupem účinku. Toto rychlé antiparazitikum usmrtí více než 90 % klíšťat během 48 hodin po přichycení na zvířeti, čímž významně snižuje riziko přenosu onemocnění. FRONTLINE Spray bezpečně zabije i dospělé blechy, a to během 24 hodin po napadení vašeho zvířete. Použití je velmi snadné. Stačí nastříkat rovnoměrně na povrch těla vašeho zvířete daný počet stisků spreje dle dávkování a vetřít do kůže. Paraziti nemají šanci.

Ať už doma chováte psa nebo kočku, díky dlouholeté zkušenosti celosvětově nejpoužívanějších antiparazitik na ochranu psů a koček proti blechám a klíšťatům – přípravkům FRONTLINE - můžete prožít jaro bez starostí. FRONTLINE se totiž s parazity nemazlí!

Publikováno na: