První týdny po porodu jsou pro maminky nejtěžší, jak je zvládnout?

Odpočívejte

Snažte se co nejvíce odpočívat. Kdykoli jde spát miminko, běžte si alespoň na chvíli lehnout také. Vaší jedinou starostí by mělo být miminko. Vše ostatní bez výčitek na zbylé členy rodiny. Nestíháte nakoupit? Nevadí. Vyzkoušet můžete třeba Rohlik.cz, kde vám váš nákup přinesou až ke dveřím. V pohodlí domova tak můžete vybírat ze širokého sortimentu, potravin, nápojů, drogerie, dětského zboží, tak i volně prodejných léků a doplňků, které lze nakoupit skrz lékárnu Benu na Rohlik.cz. Zapomněli jste koupit plenky? Nevadí. I ty na Rohlik.cz v širokém výběru bez problémů seženete.

Pečujte o sebe

I když se to může zdát zvláštní, je důležité v prvních dnech pečovat nejen o své novorozeňátko, ale také o sebe. Čím dříve se totiž dostane vaše tělo zpět do formy, tím lépe pro vás i pro miminko. Zapomeňte na úklid a na vaření a dopřejte si spánek, kdykoli jen to půjde. Dbejte na hygienu. Pokud jste si s porodnice přivezly i nějaké ty strie, používejte po mytí speciální masážní oleje. Máte problémy s kojením? Pomohou speciální kojící čaje a nápoje s fenyklem a jestřabinou.

Jezte zdravě

Je řada žen, které o sobě říkají, že přibraly po dítěti. Většina z nich ale neztloustla v těhotenství, jen si po porodu dopřávala více jídla, než bylo zdrávo. Uspokojujte své chutě chytře, jezte vyváženě, ať máte dostatek živin a důležitých vitaminů. Vy zbytečně neztloustnete a miminku dáte to nejlepší. Teď více, než kdy jindy, byste měla vybírat kvalitní potraviny. Vyhledávejte proto raději potraviny v BIO kvalitě a z domácích farem.

Klub Rohlíček nabízí výhody pro (budoucí) maminky

Maminky, a to samozřejmě i ty nastávající, si za svou lásku, péči a trpělivost zaslouží něco navíc. Proto pro ně Rohlik.cz vytvořil klub Rohlíček, který těhotným ženám a maminkám dětí do 4 let kromě příznivých cen a akčních nabídek přináší speciální výhody, které jim nakupování ještě více zpříjemní. Jaké jsou přednosti členství v dětském klubu Rohlíček? Zaregistrované maminky automaticky získají bezplatný dovoz nákupu od neděle do čtvrtka mezi 10:00 a 16:00. Vždy po pěti nákupech se mohou těšit na poukaz na vrácení 2 % celé útraty, a dokonce 5 % v případě platby přes službu Twisto. Kromě toho s sebou členství přináší i pravidelnou porci novinek a speciálních zvýhodněných nabídek v sortimentu pro děti.

Publikováno na: