Velikonoce jsou za rohem! Proč se slaví a jak se na ně připravit?

Veliká noc - tak byla pojmenována noc, po níž vstal Ježíš z mrtvých. O této biblické události se vypráví už téměř 2000 let a připomínáme si ji každým rokem. Většina lidí za Velikonoce považuje především několik dní před Velikonočním pondělím, tedy Svatý týden, a někteří dokonce pouze jeden den, ale pozor, celý cyklus trvá mnohem déle! To by ale už bylo na jiné vyprávění. Pojďme se raději společně podívat, jak se na tento svátek připravit.

Co patří k Velikonocům?

Jak jinak přivítat příchod jara, rozkvetlé květy a hvízdání ptáků, než poctivým jarním úklidem? Usazený prach a nepotřebné věci, to všechno musí každopádně pryč. Náš pohled bychom ale měli upnout zejména na okna, přes které nám následujícího půl roku budou do domova prosvítat sluneční paprsky, a proto jim je na sto procent zapotřebí vrátit jejich zašlý lesk.

Když je uklizeno, tak by to chtělo nějaké dekorace, no ne? Jaro jako takové je období zrodu nového života, tak proč si nepořídit nové „pokojovky“, které domu vdechnou vůni a radost? Co se týče Velikonoc, tak je hezké si pořídit do kuchyně třeba pažitku v květináči, která nejen rozveselí, ale zároveň poslouží i jako zpestření do míchaných vajíček nebo vajíčkové pomazánky. Ano, když se totiž řekne slovo Velikonoce, tak si mnozí představí nejen barevná vejce, ale i to, co se z nich připraví k jídlu. Určitě s dětmi nezapomeňte pomalovat vejce a rozmístit je do všech koutů domácnosti!

Poté, co začne být období Velikonoc v plném proudu, tak je načase začít myslet na velikonočního beránka, pomlázku s barevnými pentlemi a nadílku pro koledníky – pro ty menší z nich se neobejdete bez sladkostí s velikonočními motivy a čokoládového zajíce. Pro případ, že u vás zaklepe i nějaký ten dospělák, tak je vždy dobré mít v záloze nějakou tu láhev dobrého alkoholu, abyste mu mohli nalít panáka. No jo, chlapi si pro čokoládu zkrátka nechodí! Jedna věc je však jistá - nikdo neodmítne krásně vyzdobené velikonoční vejce.

Tip pro všechny maminky!

Všechny potřebné věci, ať už se jedná o věci každodenní potřeby nebo dekorace, kterými si vyšperkujete svůj domov třeba teď na Velikonoce, najdete v online supermarketu Rohlik.cz. Pokud jste navíc nastávajícími rodiči nebo rodiči s dětmi do 12 let, tak se můžete zdarma zaregistrovat do dětského Klubu Rohlíček a užívat si skvělých výhod, jako je například doprava zdarma ve vybrané časy nebo vrácení až 5% peněz z každého nákupu. Přejeme Veselé Velikonoce vám i vašim dětem!

Publikováno na: