Cykloturistika ve Švýcarsku: Je vhodná i pro rodiny s dětmi?

Všechny typy kol si ve Švýcarsku můžete přímo na místě půjčit. Kola přepravují vlaky i poštovní autobusy, můžete tedy svůj výlet kombinovat i s veřejnou dopravou. U vlaků je třeba se podívat, jestli vámi vybraný spoj má u sebe piktogram kola. U poštovních autobusů je třeba si dopravu kola předem rezervovat na webových stránkách PostAuto.ch.

Ride the Alps – akce pro milovníky jízd ve vysokohorských průsmycích

Ve vybraných dnech jsou průsmyky uzavřeny pro automobilovou dopravu a patří jen cyklistům. Kalendář těchto akcí se neustále aktualizuje a naleznete ho na webových stránkách MySwitzerland.com/ridethealps. Podobnou akcí, které se ale týká celých oblastí, je Slow Up, kdy jsou vybrané komunikace v regionu taktéž uzavřeny a ponechány jen cyklistům a bruslařům. Horské oblasti v poslední době velmi intenzivně budují trasy pro horská kola a každý si zde najde tu svou.


Portes du Soleil


Za všechny pozvánka alespoň do těchto regionů:

-       Davos Klosters – kde jsou navíc v létě pro ubytované lanovky zdarma

-       Engadin – zejména Samnaun s obdobnou nabídkou

-       Lenzerheide – kde se v roce 2018 konalo UCI Mountain Bike World Cup

-       Zermatt – který se pyšní nejfotografovanější horou Matterhorn a ve dnech 18.–22. 8. 2019 je místem konání MTB Enduro World Series

-       Champery – na pomezí Švýcarska a Francie se nabízí rozsáhlá infrastruktura pro MTB

Hotely pro cyklisty, kteří to berou vážně

Náruživým bikerům jsou určeny i speciálně uzpůsobené bike hotely kategorie Swiss Bike Hotels, kde najdou vše potřebné k vlastní relaxaci a ošetření své cyklovýbavy. Perličkou mezi bike hotely je Hotel Cube v Savogninu, kde má každý pokoj dokonce speciální předsíň pro kola a do každého pokoje můžete na kole i dojet.


Switzerland Tourism/Andre Meier


Ideální rodinná dovolená na kole i pro nenáročné

U cyklistů-turistů jsou velmi oblíbené trasy podél řek – Rýnská, Engadinská (podél Innu), Rhônská. Nahoru se nechají vyvézt poštovním autobusem a dolů pak už jedou v sedle. Příkladem ideální rodinné dovolené na kole je okruh kolem Bodamského jezera, kde vás nepřekvapí žádné převýšení, ale nabízí se řada příjemných městeček lákajících k zastávce a spousta míst ke koupání. Skvělou trasou pro elektrokola je například Herzroute. Podrobné informace k jednotlivým trasám najdete na stránkách MojeSvycarsko.comSchweizMobil.ch.


Switzerland Tourism

Projeďte Švýcarsko na silničním kole


Švýcarsko na jedno kliknutí

Bližší a aktuální turistické informace o Švýcarsku naleznete na webu MojeSvycarsko.com, kde si také můžete objednat tištěné mapy a brožury zdarma k zaslání poštou. Nezapomeňte sdílet vaše zážitky ze Švýcarska na Instagramu s hashtagem #MojeSvycarsko – ty nejzajímavější fotografie budou uveřejněny v nadcházejícím vydání tištěného magazínu SWISSmag. 

Publikováno na: