Lidská kůže si pamatuje každé spálení od slunce. Jak o pokožku správně pečovat?

Jak se chránit před paprsky?

Zásady ochrany proti UV záření všichni známe nazpaměť, ale stejně je zanedbáváme. Spolu se zvětšováním ozónové díry se zvyšuje riziko rakoviny kůže, které se týká každého z nás. Chránit se je přitom tak snadné. Opalování a bronzové pokožky se nemusíte hned vzdávat. Stačí jen dodržet těchto několik doporučení:

1. Hydratujte pokožku

Už týden před začátkem dovolené, na níž se budete intenzivně slunit, byste měli začít s hydratací kůže. Denně používejte hydratační tělová mléka a krémy na obličej. Vaše pokožka se musí připravit na sluneční paprsky a UV záření, které kůži vysušují. Nezapomínejte na hydrataci zevnitř a dodržujte pitný režim. Po opalování se vysprchujte a následně své tělo namažte takovým přípravkem, který prodlužuje opálení a navíc pokožku zklidňuje a zvláčňuje.

2. Přes poledne buďte ve stínu

Právě během poledne je sluneční aktivita nejsilnější – proto se v tuto dobu na přímém slunci zdržujte minimálně. Nezapomínejte na to, že spálit se dá i ve stínu. Sluneční paprsky se totiž odrážejí například od vody, betonu nebo od písku. Proto vždy používejte opalovací krémy s dostatečným ochranným faktorem. Stejné opatření dodržujte i v případě, že je slunce schované pod mraky.

3. Na slunění se včas připravte

Nenatírejte se až na pláži nebo na koupališti. Krémy a opalovací oleje naneste ideálně půl hodiny před opalováním. Teprve pak budou tyto přípravky účinné. Pravidelné natírání by se mělo opakovat každé 2 až 3 hodiny a pokaždé, když vylezete z vody. I když používáte voděodolný krém, jeho vrstva se může koupáním narušit.

4. Krémy vybírejte pečlivě

Opalovací krémy nás chrání před škodlivým UV zářením, a proto věnujte jejich výběru dostatečnou péči. Kvalitní opalovací krémy s přírodními látkami zakoupíte např. v lékárnách Dr. Max. Můžete vyzkoušet sluneční kosmetiku EQUILIBRIA SUN, která je vyrobena na přírodní bázi. Obsahuje optimální komplex účinných látek včetně výtažku z mořské řasy, který aktivně pomáhá chránit buňky pokožky před škodlivými vlivy slunečního záření. Díky svému složení je vhodná i pro citlivou a náročnou pleť.

5. Otestujte alergii

Nejen sluneční záření může způsobovat alergie. Pokud nemáte vyzkoušený opalovací krém, nejdřív si ho trochu naneste na čtvereček kůže a nechte ho pár minut působit. Tak zjistíte, zda jste na něj alergičtí.

Stan proti melanomu

V květnu už potřinácté vyroste v Praze (6. – 7. 5. 2019), Brně (13. 5. 2019) a Ostravě (14. 5. 2019) Stan proti melanomu. Cílem akce, jejímž generálním partnerem jsou lékárny Dr.Max, je upozornit na rizika vzniku maligního melanomu a informovat veřejnost o důležitosti prevence. Na místě můžete absolvovat bezplatné vyšetření znamének, poradit se s odborníky z Dermatovenerologické kliniky na Královských Vinohradech, Masarykova onkologického ústavu a FN Ostrava a podstoupit analýzu speciálním dermatoskopem.