Jak si naplno užít a prožít novou etapu života – mateřství

Ustupte z nároků na sebe

Mateřství nemusí být jen o nevyspání, neustálém přebalování či stresově vypjatých situacích. Z počátku to sice může být náročné, ale musíte se naučit určovat si priority. Nesnažte se být perfektní ženou, která musí mít naklizeno, navařeno, a ještě u toho dobře vypadat. Nesrovnávejte svůj průběh mateřství s jinými maminkami, které např. sledujete na sociálních sítích. Každé děťátko je unikát a platí pro něj jiné věci. Buďte prostě svá a zkuste se nad některé situace povznést a od srdce se jim zasmát.

Buďte v souladu s přírodou

Skloubení mateřství a přírody je tu více než na místě. Abyste byla blíže k přírodě, tak se nemusíte hned stěhovat na palouček u lesa a z okna pozorovat jeleny a jinou lesní zvěř. Udělejte kompromis. Obklopte se přírodou i doma ve městě. Společně s vaším malým pokladem choďte na procházky, sbírejte květiny, kreslete, poslouchejte zpěv ptáků z oken, pořiďte si knížky o přírodě a především si spolu hrajte. Přírodu nechte pečovat nejen o vaší duši, ale i o pokožku miminka. Vybírejte opravdu jen takové produkty, které jsou vhodné pro tu nejcitlivější pokožku.

Tip: Nechcete-li dělat kompromis mezi plenkami inspirovanými přírodou nebo kvalitní ochranou, je tu pro vás nová řada značky Pampers – Pure Protection. Řada Pure byla totiž vyrobena pomocí přírodních materiálů a současně poskytuje až 12 hodinovou ochranu před protečením pro nerušený spánek vašeho miminka.

Věnujte se sama sobě

Čas od času si také odpočiňte od role matky a buďte to zase jen vy, taková, jaká jste byla před miminkem. Vaše děťátko si také musí uvědomit, že s ním pořád nebudete, a že je to naprosto v pořádku, když máma zmizí z dohledu. Nestyďte se využít pomoc babiček nebo tet a udělejte si s partnerem večer sami pro sebe. Protože nejen spokojené miminko, ale i šťastní rodiče, dělají rodinu rodinou.
Publikováno na: