Do Bulharska na dovolenou míří stále více Čechů. Víme proč!

Písečné pláže

Zapomeňte na kamenité pláže a boty do vody. V Bulharsku najdete jen písečné pláže s pozvolným vstupem do vody, takže ideální pro rodiny s dětmi a malé neplavce. Ať už jste příznivci dlouhých nekonečných pláží nebo malých skrytých zátok, kde vás nebude nikdo rušit, v Bulharsku najdete oboje.

Pro milovníky historie

Pokud si chcete na chvíli od moře odpočinout, navštivte některé z místních historických městeček. Jedno z nejkrásnějších měst na bulharském pobřeží Černého moře je určitě Sozopol. Založili jej milétští Řekové již v 7. století před Kristem a jedním z prvních obyvatel byl i známý filozof Anaximandros. Nejznámější zdejší památkou je středověký chrám svaté Bohorodičky s nádhernými vyřezávanými artefakty. Pokud vás zajímají především památky, udělejte si výlet do Nesebru, který je nejkrásnějším bulharským městem na pobřeží a díky svému bohatému architektonickému dědictví je zapsán na seznamu UNESCO. I kvůli tomu se v posledních letech stal vyhledávanou turistickou atrakcí. Ale nebojte, středověké chrámy a kostelíky (bylo jich přes 80!) zůstaly a jejich prohlídka je opravdu nezapomenutelným zážitkem.

Nespoutaná příroda

Věděli jste, že podél bulharského pobřeží najdete i národní parky? Mezi ty nejznámější patří Národní park Strandža, který je největší přírodní rezervací v Bulharsku a teplotně zároveň nejmírnějším pohořím celého státu. Jeho rozloha je přibližně 10 000 kilometrů čtverečních. Tento park je pravděpodobně nejméně prozkoumané a nejzachovalejší pohoří v Bulharsku. Nachází se zde mnoho jeskyní a také stopy po dávných obyvatelích tohoto pohoří, například sochy či rytiny v kameni.

Letoviska, kde to žije

Chcete si užívat vodních radovánek a sportů, občas si udělat výlet, ale hlavně se chcete na dovolené bavit? V největších letoviscích, jako jsou Sluneční pobřeží a Zlaté písky, si můžete užít zábavu od rána do večera. Velice živým letoviskem je právě Sluneční pobřeží. Zábava tu proudí 24 hodin denně, a proto jsou mezi návštěvníky hlavně mladí lidé. Pyšní se 8 km dlouhou pláží, podél které se táhne 5 km dlouhá promenáda, která je lemovaná zábavnými podniky, kluby a restauracemi. Pokud se vám nechce do vnitra klubů, nemusíte. Běžně se tu totiž hraje a tančí i na ulicích.

Skvělé víno

Zapomeňte na předražené chorvatské pivo. Bulharsko, to je země červeného vína. Pěstování vinné révy v Bulharsku má dlouhou tradici, která sahá až do antických dob. Příznivé podmínky a poměrně vlhké a teplé klima jsou předpokladem pro výrobu toho nejlepšího. O tom, že víno mají opravdu kvalitní, svědčí i fakt, že Bulharsko patří mezi jednu z mála zemí na světě, kde se vypije více vína než piva.

Publikováno na: