Kam na dovolenou? Známe nejhezčí přírodní skvost Turecka!

Turecké pobřeží se dělí na dvě hlavní části, a to Tureckou a Egejskou riviéru, o které bude v článku řeč. Jak už napovídá název, jedná se o pobřežní oblast – riviéru, sousedící se zářivě čistým Egejským mořem. Ti, kteří mají rádi zálivy a klidné zapadlé pláže, zde budou bezpochyby spokojeni i díky místním letoviskům, kde se dočkáte kvalitního ubytování, pestrého stravování a mnoha aktivit, jako jsou sport a kulturní akce přes den nebo návštěva barů a diskoték přes noc.

V současné době si můžete užít letní dovolenou v několika zajímavých destinacích, které jsou oblíbené jak mezi zahraniční, tak domácí klientelou. O které se jedná?

Bodrum – vyhlášené pláže a křišťálově čistá voda

První v pořadí je oblast Bodrum, pyšnící se tím, že na jejím území kdysi stával jeden ze sedmi divů světa – Mauzoleum, místo posledního odpočinku krále Mausola. Tuto jedinečnou stavbu se však do dnešních dní nepodařilo dochovat, a tak dnes tomuto historickému přístavu dominuje středověká pevnost postavená řádem johanitů. Bodrum láká především vyhlášenými plážemi, křišťálově čistou vodou, skvělou kuchyní a přátelským, v každém směru pohostinným prostředím. Hlavním místem této oblasti, jejíž součástí jsou například i letoviska Bitez, Ortakent nebo Didyma, je stejnojmenné město Bodrum.

Dalaman – bílý písek, modrá voda a borovicové kopce

Toto město se nachází v provincii s názvem Mugla a ve světě je známé především jako vstupní brána díky svému mezinárodnímu letišti. Návštěvníci se odsud mohou vydat do dalších letovisek – například do Marmaris, které díky okouzlujícím plážím i okolní přírodě vybízí k pěší turistice. Najdete zde od všeho něco – klidnější místa s romantickými uličkami, rušnější nákupní centra i noční podniky.

V oblasti Dalamanu můžete najít jednu z nejkrásnějších pláží celého Středozemního moře. Je dlouhá kolem 10 kilometrů a vyznačuje se především bílým pískem, křišťálově modrou vodou a borovicovými kopci. Kromě koupání v moři zde můžete navštívit i termální prameny nebo zavítat do Dalyan Delta, kde můžete pozorovat a nakrmit místní ptactvo. Pokud vás zajímá historie, tak jsou zde k vidění zříceniny Kyra, Lydia či Lissia, jež nesou pozůstatky dávných časů a prvky byzantské architektury.

Izmir – město žijící západním způsobem života

Se svými 2,7 miliony obyvatel je Izmir hned po Istanbulu a Ankaře třetím největším městem Turecka a bylo založeno už ve 3. tisíciletí před naším letopočtem. Člověk by tedy řekl, že zde uvidí velké množství antických památek, ale opak je pravdou, a to kvůli zemětřesení, které téměř všechno srovnalo se zemí. Izmir se proto v mnohém liší od ostatních tureckých měst – je poklidným přímořským městem s poloprázdnými ulicemi, venkovními restauracemi, vonícími čajovnami a zapadlými obchůdky s řemeslnými pracemi místních obyvatel. Izmir tak nabízí svým návštěvníkům příjemný odpočinek od davové turistiky. Ubytovat se můžete například v komplexu Pine Bay Holiday Resort, který se nachází v rozlehlé zahradě u kouzelné zátoky s písčitou pláží, cca 6 km od centra Kusadasi.

Publikováno na: