Dovolená pro cyklo fajnšmekry. Víme, kam vyrazit

Autem jste tam za pár hodin

Oblast Kufsteinerland se nachází jen pár hodin jízdy autem na hranicích s Německem. Ne nadarmo se jí proto také přezdívá „brána tyrolských Alp“. Nedaleké pohoří Kaisergebirge, které vás láká ke sportovním výletům do hor, ať už pěšky nebo na kole, vás okouzlí na první pohled. Těšit se můžete na zajímavé pěší stezky, stejně tak si zde přijdou na své i milovníci horolezectví. Místní horolezecké cesty jsou totiž mezi lezci vyhlášené. Cyklisté si zase najdou oblíbené trasy v malebných údolích po pravém i levém břehu řeky Inns. Nabídka různých sportů je zde velmi široká. A nemusíte se bát. Na své si přijdou jak aktivní sportovci, tak i ti rekreační.

Ráj pro vášnivé cyklisty

Kufsteinerland  je hlavně o cyklistech a zdejší cyklistická oblast je opravdu na světové úrovni. Je libo krátké a náročné stoupání, nebo raději panoramatický okruh s výhledem na hory? Na silničním kole můžete sjíždět jeden horský vrchol za druhým. Nebo si raději vyberete nenáročnou rovinatou cestu? Region protínají hned dvě oblíbené trasy. Je to jednak cyklostezka Innradweg, která vede od Innsbrucku do Bavorska, a také Mozartova cyklostezka. Oblast v okolí jezera Thiersee, Kitzbühelské Alpy zase nabízí mnoho túr pro horské kolo nebo e-bike. 

Změřte své síly

Pokud chcete i vy změřit své síly na kole, nenechte si ujít vyhlášený Cyklistický maraton Kufsteinerland. Čeká na vás 124 kilometrů, 1900 výškových metrů, prudké stoupání, mírné kopce. Z pevnostního města Kufstein startuje 8. září už čtvrtý kufsteinerlandský cyklomaraton. Ve střední části trati na vás čeká několik opravdu náročných stoupání. Jako bonus pak překrásné výhledy během závodu, kterým vévodí zejména pohled na Kaisergebirge.

Idylický Kufstein

Pokud si budete chtít dát od kola jeden den pauzu, navštivte pevnostní město Kufstein . Rázem se ocitnete jako v jiném světě. Dominantou města je mohutná pevnost Festung Kufstein, která se tyčí přímo nad centrem města. Pevnost sloužila ve středověku jako vězení a dnes tam najdete muzeum. Hlavní atrakcí jsou tzv. Varhany hrdinů, které jsou umístěny ve věži hradu a jsou to největší venkovní varhany na světě.

Pokud máte sil stále dost, vyzkoušejte přírodní rezervace Zahmer a Wilder Kaiser. Obě pohoří jsou fascinující. Pěší turisté zbožňují malebné údolí Kaisertal, které bylo v roce 2016 zvoleno za nejkrásnější místo v Rakousku. Nahoru se dostanete snadno lanovkou Kaiserlift a pak už pokračujete kolem hezkých horských chat až ke strmým stěnám pohoří Wilder Kaiser.  

Jezerní koupačka

Co se po náročném sportovním dni trochu zchladit? Tady budete mít příležitostí opravdu dost. Vodních ploch ke koupání je tu totiž hned dvanáct. Šestice kufsteinerlandských horských jezer vypadá jako třpytivé perly obklopené loukami, lesy a horami. U jezer panuje idylická atmosféra, mají výbornou kvalitu vody a okouzlí vás tím, jak je každé jiné. V šesti bazénech v Kufsteinerlandu je prioritou hodně zábavy a adrenalinu s velkou dávkou wellness a relaxace. 

Tento článek vznikl ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung


Publikováno na: