Jezera, termály a nádherná příroda. Rakousko nabízí víc než jen Alpy

Krásná krajina, skvělý servis, vyznačené stezky, turistické a cyklistické trasy pro horská kola, ať už v údolí Altenmarktu nebo v horách v Zauchensee, jsou pro aktivní letní dovolenou v Rakousku největší lákadla. Kvalitním odpočinkem po náročném dni ale nepohrdnou ani ti, kteří mají sil na rozdávání. Pro tento účel zde slouží křišťálově čistá přírodní jezera nebo termály, ve kterých mají všichni možnost dobít energii na další den a dobře se přitom bavit.

Pěší túry pro odvážnější, ale i rodiny s dětmi

V Altenmarkt-Zauchensee na vás čeká více než 195 km turistických tras, které vedou přes údolí až po vrcholky dosahující 2139 metrů. Mezi ty nejvyšší se v této oblasti řadí Lackenkogel, Strimskogel a Steinfeldspitze. Výstup na tyto hory je bezpochyby jedním z nejhezčích zážitků, které si z Rakouska můžete odnést. Pokud si budete chtít ulehčit cestu, tak není problém využít lanovky. Pro rodiny s dětmi jsou pak určitě zajímavé naučné stezky na téma lidových pranostik nebo tajemného Měsíce s více než 20 interaktivními stanicemi popisujícími neuvěřitelné informace z oblasti vědy nebo lunárních mýtů.


Altenmarkt-Zauchensee Tourismus


Region Salzburger Sportwelt – pro milovníky cyklistiky

V regionu se můžete těšit na 600 km MTB tras, z nichž je 150 km vhodných i pro silniční kola nebo elektrokola. Oblast Salzburger Sportwelt s regionem Altenmarkt-Zauchensee se řadí k těm nejrozmanitějším v Rakousku i díky dálkovým cyklostezkám a MTB okruhu Stoneman, který měří 123 kilometrů. Vede z Flachau do Wagrain-Kleinarl, dále pokračuje do Altenmarkt-Zauchensee, Radstadtu a nakonec do Obertauern a zpět. Zúčastnit se také můžete například labužnické túry po 3 horách, během níž jezdíte od hory k hoře a od hostince k chatě v pohodě na elektrickém kole. Túry se pořádají od 4. 7. do 19. 9. každý čtvrtek v 11 hodin dopoledne a trvají přibližně 2 hodiny.


Altenmarkt-Zauchensee Tourismus


Co dělat po vyčerpávajícím dni?

·      Koupání v jezerech

K vodním radovánkám a odpočinku můžete využít čtyři jezera, jedno koupaliště a přírodní horské jezero Zauchensee. Strávit čas zde můžete nejen koupáním, ale i vodními sporty. Všechny určitě potěší údaj, že 88 % míst ke koupání v Rakousku je hodnoceno jako „výborné“.

·      Termály Amadé

Kromě nedalekého Millstätter See, korutanských jezer a blízkých jezer Solné komory lákají k dovádění ve vodě a k relaxaci také termální lázně Erlebnis-Therme Amadé v Altenmarktu, které nabízejí rozmanité bazény se skluzavkami a nespočet saun. Lázně se rozléhají v srdci alpské přírody na neuvěřitelných 30 tis. m2.

Tento článek vznikl ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.


Publikováno na: