5 mazáckých tipů, jak v pohodě přežít vedra

Mazejte

Když už je člověk v přírodě a vystaví se slunci, tak má koukat, aby byl pěkně namazanej. Myslíme samozřejmě opalovacím krémem. Pokud zapomenete, přichází na řadu zchlazovací metody, které spálené pokožce pomohou. Třeba ji natřít jogurtem z lednice. Pomáhá to skvěle!

Ledujte 

Nemusíte se zrovna nechat zaměstnat v ledárnách. Jen si dopředu připravte led do mrazáku a pak ho neváhejte použít, kdykoli vedra udeří a cider vyžaduje. Z ledově vychlazeného drinku vám zaručeně přejede mráz po zádech. A když už jsme u ledu, i na letní chatě je dobré mít LED žárovky – ty klasické vám spíš přitopí. 

Mlžte

Neradíme, abyste se stali mořskými živočichy nebo nebyli upřímní. Vyrobte si mlžítko. V každém kutilském obchodě najdete potřebné součástky a ten pocit osvěžení stojí za to. Projít se jemnou vodní mlhou je stejně osvěžující jako třeba procházka ranní rosou. Ale komu by se chtělo o prázdninách vstávat tak brzo?

Osvěžujte

Když ve vašem obchodě nemají v lednici pořádně vychlazený cider nebo jiný drink, zkuste následující lišácký trik. Čapněte plechovku a dejte ji do mrazáku k nanukům. Pak si v klidu nakupte všechno ostatní, a než zamíříte ke kase, vyzvedněte si drink už pěkně vychlazený.

Míchejte jablka a hrušky

K osvěžující zábavě během léta je někdy dobré smíchat jablka s hruškami a porušit pár sportovních pravidel. Kuželky došly? Jděte na to od sadu a nahraďte je lišáckými plechovkami. Zbyly vám po párty nafukovací balónky? Zahrajte si volejbal v pomalejším tempu. Největší zchlazení pak nabídnou netradiční vodní sporty, jako vodní cyklistika čili šlapání vody, případně populární desková hra Člověče, potop se!

Většina lidí sice už ví, že cider se vyrábí z jablek, ale jen ti mazaní znají Lišácké jablko s příchutí hrušky. Lišák se totiž nebojí míchat hrušky s jablkama, protože spolu jim to jde nejlíp!

A jaká je tajná lišácká receptura? 

Víc vyčmucháte na www.lisackejablko.cz