TIP NA VÍKEND: Prázdninová nuda? Víme, co v létě podniknout v Praze

Začněme horší variantou – tedy tou deštivou. Kam se v Praze vydat, když počasí nepřeje venkovním radovánkám?

1. Muzeum smyslů

Zrak, sluch, hmat, čich, chuť. Můžete se na své smysly spolehnout, nebo se necháte snadno ošálit? To zjistíte v Jindřišské ulici, kde už druhým rokem můžete navštívit Muzeum smyslů. Muzeum svým návštěvníkům z řad dětí i dospělých prostřednictvím různých exponátů a optických klamů dopřeje zábavné dobrodružství, které zpochybní jejich smysly –  dokonce i ty, o kterých netušili, že je mají!

2. Minigolf pod střechou

Chcete spojit příjemné s užitečným? Vydejte se do štěrboholského Europarku. Zatímco dospělí nakoupí vše, co je potřeba, děti se mohou pustit do klání v minigolfu! 18 normovaných minigolfových drah, které vyrostly v příjemném chládku přímo uvnitř nákupního centra, na malé hráče čekají až do 30. srpna. Hra je zcela zdarma, hole a míčky si zapůjčíte proti vratné záloze 500 Kč. Kromě toho, že se malí sportovci během nákupů zabaví, mohou se také zapojit do slosování o hodnotné ceny! Dřímá ve vašem potomkovi Tiger Woods?


Europark


3. 50 let na Měsíci na Petříně

20. července uplynulo půlstoletí od chvíle, kdy se lidská noha dotkla povrchu Měsíce. U příležitosti úspěchu trojice amerických kosmonautů (Neil Armstrong, Edwin „Buzz“ Aldrin a Michael Collins) z letu Apollo 11 uspořádala Štefánikova hvězdárna na Petříně unikátní výstavu věnovanou právě přistání na Měsíci. Návštěvníci se na místě budou moci „dotknout Měsíce“, respektive horniny, která na Zemi doputovala z Měsíce v podobě meteoritu. Pokud vaše děti baví záhady vesmíru, nesmíte výstavu vynechat.

A když venku svítí sluníčko, možností, co podniknout, je najednou mnohem více. Které z nich ale nikdy nezklamou?

4. Bobová dráha

Pokud vás baví nové výzvy a uvítáte i trochu adrenalinu, vydejte se s dětmi na bobovou dráhu. Kde ji hledat? Samozřejmě, že na kopci, železné koryto najdete u autobusové zastávky Kelerka. Jediná „bobovka“ v Praze měří bezmála 800 metrů a lze v ní  přesáhnout rychlost 60 km/h. Přestože slabším povahám se při pohledu na zběsilou jízdu zježí chlupy, ve skutečnosti se – pokud se dodrží veškerá bezpečnostní doporučení – jedná o poměrně bezpečnou zábavu pro malé i velké.

5. ZOO – klasika, která se neomrzí

Pražská ZOO byla opakovaně zvolena 5. nejlepší zoologickou zahradou světa. A to je dostatečný důvod ji navštívit, nemyslíte? Možná si říkáte, že jste v ZOO už byli, ale návštěva zahrady, která neustále vzkvétá, není nikdy stejná. Záleží na roční době, aktuálním rozpoložení zvířat i počtu návštěvníků. Kromě zvířat, mezi kterými nechybí řada zástupců ohrožených druhů, ZOO nabízí spoustu herních prvků, míst k občerstvení a během léta navíc speciální večerní prohlídky s průvodcem.

6. Varianta pro potápky

Kdy jindy riskovat pád do Vltavy, než když je venku krásně? Pokud vás láká letní řeka, můžete se vydat na šlapadlo, lodičku nebo vyzkoušet stále populárnější paddleboard – speciální prkno připomínající surf, na němž se vestoje nebo vsedě odrážíte pomocí oboustranného pádla. Stačí umět plavat. Místa, kde si půjčíte potřebné vybavení, najdete na několika místech po obou březích Vltavy, takže si s sebou vezměte jen dobrou náladu a opalovací krém.