Našetřit si dnes na byt je tak trochu utopie

Sazby hypoték jsou teď velmi nízko. Noví hráči na trhu jsou drsnou konkurencí stávajícím bankám a nutí je jít s cenami dolů. Je třeba toho využít. Často můžete objevit výhodnější cenu i smluvní podmínky. Čas se krátí a ceny začnou zase brzo stoupat. Pokud tedy přemýšlíte nad tím, že využijete příznivou dobu k refinancování vaší hypotéky, máme pro vás pár tipů. Prozkoumejte své možnosti.

1.     Nemusíte stát ve frontě nebo složitě vyplňovat všechny dokumenty. Nástroj Refinanso od Moneta Money Bank je dostupný online, takže se vám řešení celé věci zkrátí více než o polovinu. Inspirací se staly bankovní trhy na západě. Heslem je hlavně pohodlí, nízké sazby a vše dostupné online přímo z vašeho mobilu nebo počítače.

2.     Díky kalkulačce, která je součástí Refinansa, si můžete zjistit, na kolik vás takový převod přijde. Zadáváte jen základní a vlastně ty nejdůležitější údaje, takže výsledek obdržíte během pár minut. Hned se dozvíte i garantovanou úrokovou sazbu. Online kalkulačky, které jsou běžně dostupné, spočítají vše pouze orientačně. Výsledek se dozvíte vždy až osobně na pobočce. Což v případě Refinansa odpadá.

3.     Odhad nemovitosti máte v tomto nástroji zcela zdarma. Navíc samotný proces se dělá na dálku, takže nejen, že ušetříte peníze, ale odpadá také starost domlouvání schůzky. Ceny odhadů se pohybují v rozmezí 4 000 až 15 000 Kč, což jsou peníze, které jistě dokážete využít lépe.

4.     Nemusíte se obávat, že byste kvůli další žádosti o úvěr měli další záznam v registru dlužníků. Je úplně normální, že si každý žadatel podá více žádostí a následně si vyberou tu nejvýhodnější. Co banky skutečně nejvíce zajímá je to, jestli splácíte všechny své závazky. Pokud nemáte v tomto žádný škraloup, máte dveře k refinancování otevřené.

Samotná úroková sazba se díky inovativnímu Refinanso může na hypotéce dostat až k hranici 1,68 % ročně, i když na ní nedosáhne úplně každý. Mnohem víc klientů se ovšem dostane blízko k hranici 2,1 % ročně.