Nový Korejec na českých silnicích. Už jste viděli nové SUV SsangYong Rexton?

Historie čtvrté největší jihokorejské automobilky SsangYong sahá až do roku 1954, kdy byla založena autodílna Ha Dong-hwan. Ta se o dekádu později sloučila se společností Dongbang Motor Co. pod společným názvem Ha Dong-hwan Motor Co. Nově vzniklý podnik se specializoval na výrobu nákladních vozidel, autobusů nebo džípů pro americkou armádu. Roku 1987 společnost převzal britský výrobce aut Panther Westwinds a o rok později přijala současný název SsangYong Motor, který v překladu znamená „dva draci”, na něž odkazuje i logo značky.

Na počátku 90. let automobilka spolupracovala se společností Daimler-Benz a využívala její technologie. Později ji odkoupil korejský gigant Daewoo Motors, pod nímž ji zasáhly dopady globální ekonomické krize. V roce 2010 SsangYong převzala indická skupina Mahindra & Mahindra, pod kterou společnost patří dodnes. Vozidla SsangYong na českém trhu už v minulosti figurovala, ale později se na několik let stáhla. Nyní se vrací s jasným cílem – nabídnout elegantní, ale zároveň výkonný vůz fanouškům stále populárnějších SUV. 


Rexton G4: Pohodlí v robustním balení

Nový Rexton G4 je dokonalým ztělesněním klasických SUV hodnot. Vůz na první pohled zaujme impozantními rozměry, velkorysým vnitřním prostorem, komfortem pro řidiče i pasažéry a prvky, které zajišťují bezpečnou jízdu. Ačkoliv je konstrukce Rextonu G4 robustní, bylo vozidlo navrženo tak, aby se u něj mohutné rozměry snoubily se sportovní elegancí. Nechybí výrazně prodloužená kapota, dynamická linie střechy a siluety nebo výrazné a originální světlomety, které rámují clonu chladiče. 

I při pohledu zezadu Rexton vyzařuje konstrukční harmonii. Ta se projevuje v precizně vypracovaných konturách, které nepřehlédnutelnému vozu dodávají eleganci. Horizontálně prodloužená zadní světla SUV, které už tak není žádný „drobeček“, opticky zvětšují, ale přitom je patrné, že konstruktéři dbali na to, aby vůz zůstal praktickým partnerem pro každodenní použití. Rexton tak chytře kombinuje přednosti prostorného a pohodlného rodinného auta s vlastnostmi terénního vozidla.

Komfort pro sedm pasažérů? Samozřejmě!

Čtvrtá generace Rextonu je dostupná v pětimístném a sedmimístném provedení. V obou případech cestujícím díky inovativním technologickým řešením a vychytávkám nabízí mimořádně pohodlnou a bezpečnou jízdu. Jediné dilema, které budoucí majitele čeká, je volba barvy interiéru. Na výběr je nadčasová krémová tkanina nebo kůže v kombinaci s béžovým obložením střechy, nesmrtelná černá tkanina nebo kůže s béžovým obložením střechy nebo tmavá varianta, kterou tvoří kombo hnědé kůže a černého obložení střechy.

Mozkem Rextonu G4 je centrální dotykový displej s úhlopříčkou 9,2“, který zajišťuje pohodlné ovládání. Palubní deska a dveře jsou opatřeny příjemným mírným osvětlením a přední sedadla jsou ergonomicky tvarovaná, ventilovaná a vyhřívaná. Pohodlnému cestování pochopitelně nahrává obrovský zavazadlový prostor s chytrými dveřmi. Jak fungují? Když systém detekuje vysílač bezklíčového otevírání v blízkosti auta (1 m), po třech vteřinách automaticky otevře dveře zavazadlového prostoru, který pak lze jediným stisknutím tlačítka zas zavřít.


Výkon, na který si každý rád zvykne

Nejnovější verze modelu Rexton je vybavena 2,2 litrovým vznětovým motorem vlastní provenience s přímým vstřikováním e-XDI LET (Low-End Torque), který je výkonnější, silnější a má vyšší kroutící moment než jeho předchůdce, přičemž plní nejpřísnější a nejnovější emisní normy Euro 6. Maximální tažná síla Rextonu činí 3 000 kg při automatické a 2 700 kg při manuální převodovce, takže je ideálním prázdninovým vozidlem, za které lze bez obav připojit třeba karavan.

Nový Rexton je vybaven 360° kamerovým systémem, který sjednocuje obraz 4 různých širokoúhlých optických jednotek (přední, zadní a po stranách) do úplného obrazu z ptačí perspektivy, který usnadňuje nejen parkování, ale i řízení při nižší rychlosti. Pro maximální bezpečí je součástí standardního vybavení Rextonu G4 6 airbagů (volitelně 9 airbagů). Bezpečnosti cestujících na předních sedadlech dále slouží teleskopický sloupek volantu, předpínače a omezovače síly bezpečnostních pásů a aktivní opěrky hlavy.

Zaujal vás SsangYong Rexton G4? Objednejte si nezávazně zkušební jízdu a otestujte ho na vlastní kůži!