Co dělat proti vyhoření? Dáme vám tipy

Jak proti této nemoci bojovat, od prevence po léčbu, se dozvíte na blížící se konferenci s názvem Prevence syndromu vyhoření v zaměstnání, kterou pro vás chystá společnost MultiSport Benefit.

Vyhoření je nemoc? Ano, čtete správně. Podle Světové zdravotnické organizace patří neuropsychiatrická onemocnění mezi největší zdravotní rizika současnosti a začátkem léta se syndromu vyhoření přiznal status nemoci. Průzkum Psychiatrické kliniky 1. Lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze pak odhalil, že až 34 procent Čechů pociťuje fyzické příznaky vyhoření, zejména vyčerpání. Třetinu trápí psychické symptomy, jako je nemožnost se soustředit, poruchy paměti či deprese. Velkou měrou se na takovém stavu podílí životní styl. Nedodržování pravidel zdravého životního stylu, jako je pravidelný pohyb a strava či dostatečný příjem tekutin, je ideálním podhoubím pro syndrom vyhoření. Dalším rizikovým faktorem je dlouhodobý stres v zaměstnání, významně stresující je kontakt s klienty a partnery, nevyhovující platové podmínky či přílišné pracovní i časové vytížení.

Prevence syndromu vyhoření v zaměstnání

Konference Prevence syndromu vyhoření v zaměstnání, která se uskuteční již 9. října v Praze, vás vybaví zkušenostmi pro rozpoznání syndromu vyhoření, poskytnutí pomoci, zajištění prevence i účinné motivace zaměstnanců a kolegů. Také poradí, jak redukovat stresové faktory vedoucí až k vyhoření. Mezi přednášejícími uvidíte mistryni světa ve sportovním aerobiku Olgu Šípkovou, která sama vyhořením trpěla, nebo jednoho z nejúspěšnějších handicapovaných sportovců světa Jiřího Ježka. Vystoupí také Marian Jelínek, hokejový trenér a manažer, který se více než 25 let zabývá sportovní psychologií, terapeutka Zdenka Kmuníčková či přední světoví kouči z oblasti osobního a organizačního rozvoje Charline S. Russo a Jan Mühlfeit.

V průběhu dne budete mít možnost zúčastnit se workshopů pod vedením zkušených odborníků, kteří v praxi poradí třeba se zdravou výživou, motivací k pohybu či péčí o duševní pohodu. Pokud patříte mezi sportovní nadšence, ještě před zahájením konference si můžete zasportovat s vicemistrem světa v Ironmanu Petrem Soukupem nebo Jiřím Vilímkem.

Nevpouštějte syndrom vyhoření do svého života. Daleko jednodušší a také účinnější je zaměřit se místo léčby na prevenci, o které se poučíte na konferenci Prevence syndromu vyhoření v zaměstnání.Publikováno na: