Nenechte svého miláčka na holičkách. Věděli jste, že pojištění za vás nakrmí a vyvenčí vašeho domácího mazlíčka?


Někdy zkrátka platí, že čemu se nemůžeme vyhnout, na to se musíme pořádně připravit. Proto si raději zařídíme cestovní pojištění, když jedeme na dovolenou. Stejně tak když si někdo pořídí auto, tak si ho pojistí. Na co ale řada lidí zapomíná, je životní pojištění, kterému Češi navíc příliš nerozumí a často neví, k čemu slouží. Jak ukázal aktuální průzkum ČSOB Pojišťovny, životní pojistku nemá skoro polovina Čechů, u žen a singles je pojištěných dokonce jen 32 % dotázaných.

­­Češi se v pojištění nevyznají

Jedním z důvodů je i to, že řada Čechů ani neví, co si má pod životním pojištěním představit. Čtyři z deseti nezadaných si například myslí, že se z něj platí kosmetická chirurgie a 50 % lidí se domnívá, že pokrývá léčbu alergií. Dvě třetiny vdov a vdovců jsou dokonce přesvědčeny, že součástí životního pojištění je i antikoncepce. „Pro mnohé je životní pojištění něčím, o čem raději moc nepřemýšlí. Přitom ale neví, jaké služby obsahuje a neuvědomují si proto, že by jim často mohlo přijít vhod,“ komentuje výsledky průzkumu Milan Březina, šéf produktů životního pojištění z ČSOB Pojišťovny.

Životní pojištění se přitom může hodit častěji, než si mnozí z nás myslí. Příkladem může být péče o domácí mazlíčky. Psa, kočku nebo jiného miláčka má doma 64 % lidí, jen koček žije v České republice skoro 2 miliony, psů dokonce více než 3 miliony. Zdaleka ne všichni ale mají někoho, kdo by se o jejich zvířecí kamarády v případě zdravotních komplikací postaral. Životní pojištění Forte od ČSOB Pojišťovny proto nově nabízí i venčení mazlíčků. Kromě toho nabízí i pomoc s hlídáním dětí či úklid domácnosti. A přiznejme si – kdo z nás má doma někoho, kdo by za nás ochotně a s úsměvem uklidil, když budeme zrovna hospitalizovaní v nemocnici?

S pojištěním od ČSOB Pojišťovny se nemusíte bát o sebe ani o své nejmilejší

Že Češi životnímu pojištění příliš nerozumí ještě neznamená, že by ho nepotřebovali. Dvěma třetinám lidí už se stalo, že kvůli nemoci nebo úrazu potřebovali pomoc někoho z blízkých. Statistiky navíc ukazují, že v České republice dojde každý den v průměru ke čtyřem pokousáním psem, ale také k 750 dětským úrazům, 550 vážným onemocněním a 5 500 úrazům dospělých. Ačkoli si to neradi připouštíme, někdy se zkrátka může stát, že budeme potřebovat pomocnou ruku.

ČSOB Pojišťovna nabízí pro takové chvíle třeba dovoz léků a základních potravin až domů, kromě toho vám zajistí také cestu na kontrolu k lékaři a zase zpátky. To ocení asi každý, kdo nemá osobního šoféra – ostatně jen čtvrtina lidí má někoho blízkého, kdo by jim v případě nutnosti zvládl pomoci, aniž by si na to musel vzít dovolenou či zcela opustit zaměstnání.

I pro ty, kteří mají doma například protějšek, který by je mohl několikrát týdně vozit autem, může být pojistka užitečná. Samozřejmostí je, že zaručí v případě pracovní neschopnosti finanční příjem – což je zvláště důležité pro ty, kdo nesou v domácnosti hlavní finanční břemeno. „Životní pojištění ale není jen o finanční pomoci. Jde především o to, abychom byli připraveni i na neočekávané situace. Díky pojistce můžeme být v klidu a nemusíme se bát o to, co se stane s naší domácností, když se nám náhodou něco stane. Naše nové asistenční služby mohou využívat jak noví, tak stávající klienti v případě nemoci s pojistným nad tisíc korun měsíčně a v případě hospitalizace každý,“ zdůrazňuje Milan Březina.

Publikováno na: